Брехня і збройна агресія: Москва починає «захист прав православних»

17:24, 12 жовтня 2018

У зв’язку з вчорашнім рішенням Синоду Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві прес-секретар Путіна Д. Пєсков заявив, що Росія буде захищати інтереси православних, «як захищає інтереси російськомовних».

Формула «захист інтересів російськомовних» містить підміну понять і використовується Росією виключно для задоволення імперських цілей: для протиправного втручання у внутрішні справи інших держав, ведення підривної діяльності по них, виправдання проявів агресії щодо держав-сусідів.

Саме необхідністю «захисту інтересів російськомовного населення» Кремль виправдовував весною 2014 року незаконну анексію Криму та захоплення частини території України на Донбасі.

Але вказана формула є лише пропагандистською видумкою, яка немає нічого спільного з дійсністю. Бо, по-перше, вона передбачає, що начебто абсолютно усі громадяни України, які з тих чи інших причин спілкуються російською мовою, є прихильниками Росії.

Насправді – це повна нісенітниця, яку з очевидністю спростовує безліч фактів і прикладів. Достатньо навести один – велика частина добровольців, які весною 2014 року пішли воювати проти російського агресора, були російськомовними. Я був тоді на передовій і можу це підтвердити особисто. У цьому плані ситуація не змінилась і зараз – на фронті мова не є якимось визначальним чинником, головним є любов до України, надійність, мужність і порядність. Власне, як і у звичайному «мирному» житті.

По-друге, видумана Кремлем формула за своєю суттю у міжнародному праві є мертвим штампом, бо «російськомовні» громадяни України чи тих же Білорусії, Молдови, Литви, Латвії чи Естонії не є підданими московського царя. Вони є громадянами своїх держав і знаходяться під їхнім захистом. Юрисдикція московського царя на них не поширюється. Понад те, очевидним є те, що абсолютна більшість таких громадян не лише не потребують, але й не бажають допомоги Москви.

По-третє, про виключно імперську спрямованість і агресивну сутність вказаної формули переконливо свідчить територія, на яку Кремль просуває свій «захист». Цю формулу Росія активно застосовує стосовно передусім держав-сусідів, а також інших держав, які входили до складу Радянського Союзу. А чи чув хтось, що Росія захищає «права російськомовних» в Ізраїлі, США, Великій Британії, Німеччині чи навіть у таких постсоціалістичних країнах як Чехія і Польща?

Ось вам і вся відповідь на питання, що собою являє кремлівський «захист». Аналогічна ситуація і з «захистом православних», який, судячи з усього, Москва починає активно впроваджувати у життя. Звичними для неї засобами – цинічною брехнею, протиправним втручанням у внутрішні справи суверенних держав, збройною агресією.