Будинок з лицарями у Львові "святкує" сотий ювілей

Культура2 грудня 20105442

2 грудня у Львові відзначають сто років з дня завершення будівництва на вул. Валовій, 11. Відтак, теперішні «мешканці» будинку - «Плюсбанк» організував святкування: із солодощами, гарячим пивом та концертом.

Як розповіла історик Центру міської історії Центрально-Східної Європи Ірина Котлобулатова, цей будинок на вул. Валовій,11 постав на місці розібраних старих одно-, двоповерхових будинків на замовлення власників ділянки Берла і Сабіни Фінклерів за проектом Артура Шлеєна у 1910 році. На фасаді будинку – середньовічні лицарі зі щитами, на яких зображено герб Львова (зліва) та герб земель Галичини і Лодомерії (справа).

Первісну кам’яницю №11 було споруджено після ліквідації Галицької брами на місці давнього міського муру. У різні часи у будинку діяли торгові, фінансові установи, бюро, майстерні та ін.", - зазначила Ірина Котлобулатова.

За її словами, коли реставратори кілька років тому реставрували лицарів на будинку, вони не використовували фотографії минулих часів. "Скульптури лицарів потребували реставрації, оскільки були понищені, адже свого часу будинок був житловим, і про скульптури не дбали", - зазначила історик.

З нагоди свята в мережі з’явився особистий сайт будинку на Валовій, 11.

Довiдка ZAXID.NET

У різні часи у будинку діяли різноманітні торгові, фінансові установи, бюро. Серед довоєнних мешканців були капітан Адам Оттокар, дантист Генрик Аллерганд, доктор Валеріан Мадєвскі, Ігнацій Райсс. У будинку діяли приватні кабінети доктора Леопольда Алексанровича та Юзефа Фриша, адвокатське бюро Леона Райха, механічна майстерня "Континент" Юліана Ломаги, Акційний Галицький купецький банк. В радянські часи – перукарня, а опісля – один з найбільших комісійних магазинів Львова та ательє індпошиву "Лілея".
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • WR 2 грудня 2010, 17:51

  Прошу вибачити за "гаму" :-)

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • WR 2 грудня 2010, 17:50

  Цікава ініціатива. Але... Хотілось би знати, хто готував проектну документацію на реставрацію цього будинку? Хто дав дозвіл на цю кольорову гаму фасаду? Кольори, в які вифарбували фасад нео-готичного будинку - просто скандал! І ще одне, зайшов на сайт будинку. Подивився і вияснив для себе, що [i]"Відреставрована пам’ятка архітектури [b]ХІХ[/b] ст. – кам’яниця на вул. Валовій, 11 розпочала друге сторіччя існування і стане окрасою свята вулиці Валової у грудні 2010 р"[/i]. Якщо вже готувати окремий сайт, то невже обов'язково допускатися таких грубих помилок?

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук