Бюджет розвитку Львова через карантин та економічну кризу цьогоріч недоотримає понад 500 млн грн. Про це заявив міський голова Андрій Садовий.
«Цього року дуже складна ситуація. Станом на травень у нас було мінус 220 млн грн, на червень ми очікуємо недонадходження поза 300 млн грн. Бюджет розвитку буде десь на півмільярда невиконаний», – повідомив він.
За словами Андрія Садового, 750 млн грн кредиту від Європейського банку реконструкції та розвитку допомогли б «збалансувати ситуацію по всіх наших підприємствах».
«Але я маю дебати з нашими депутатами, адже вони вже пішли в виборчу риторику, думають, як Садовому нашкодити. Садовий знайде вихід з будь-якої ситуації, але не можна робити заручниками ситуації працівників наших комунальних підприємств і об'єкти, які ми будуємо у Львові. Ремонт Шевченка, Хмельницького, Хуторівки йде повним ходом, хочемо цього року почали вулицю Бандери. Я виїжджав позаминулого тижня на площу Двірцеву – така краса, що на її фоні приміщення вокзалу виглядає не дуже, його вже треба ремонтувати», – сказав мер Львова.
Як повідомила прес-служба Львівської міської ради, щоби місто могло взяти участь у Програмі підтримки муніципалітетів України в межах надзвичайного «Пакету солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку, сесія ЛМР повинна підтримати відповідну ухвалу. У такий спосіб вдалося б залучити близько 20 млн євро, що дозволило б покрити збитки, завдані комунальним підприємствам під час карантину, зокрема кошти на виплату заробітної плати працівникам.
Проте депутатам кілька сесійних засідань поспіль бракує голосів, аби підтримати ухвалу.
Бюджет розвитку – це складова частина спеціального фонду місцевого бюджету, яка надає можливості громаді зробити покращення інфраструктури. Його дохідна частина наповнюється, здебільшого, з таких надходжень: єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва, кошти від продажу землі несільськогосподарського призначення, субвенції з інших бюджетів на виконання інвестиційних програм.
У Львові через карантин було скасовано сплату єдиного податку для тих груп бізнесу, які не працювали. Згідно з прогнозом економічного департаменту ЛМР, можливі втрати бюджету через несплату ЄП цьогоріч сягатимуть 42 млн грн.