Депутати залишили львівських комунальників без зарплати

Депутати кілька годин сперечались про те, де взяти гроші для працівників ЛКП і нічого не вирішили

Депутати Львівської міської ради під час засідання сесії 19 червня

Депутати Львівської міськради під час засідання сесії 19 червня не підтримали включення до порядку денного питання про отримання кредиту містом для виплат заробітної плати працівникам комунальної сфери міста. Більше того – навіть запропонувавши альтернативний шлях залучення коштів для зарплат, депутати не спромоглись назбирати голосів за його ухвалення.

Під час формування порядку денного засідання сесії 19 червня депутати відмовились вносити у нього питання про участь міськради у програмі підтримки «Пакет солідарності» Європейського банку реконструкції та розвитку. Ця ухвала передбачала погодження 750 млн грн кредиту для виплати зарплат працівникам комунальних підприємств Львова. Ухвалу виносили на розгляд депутатів уже вдруге, оскільки під час засідання сесії 28 травня міські обранці провалили голосування.

Згодом уже під час розгляду питання про внесення змін до бюджету розвитку Львова керівник фракції «Народний контроль» у Львівській міській раді Валерій Веремчук запропонував внести в ухвалу правки. Зокрема, Веремчук запропонував зняти 500 тис. грн з капітального ремонту будинку на вул. Коперника, 20-22, ще 4 млн грн, які передбачені на закупівлю обладнання управлінням «Секретаріат ради», 1 млн грн – з організації заходів, 2 млн грн зі статутного капіталу ЛКП «Ратуша-сервіс», 1 млн грн – з будівництва закладу культури на вул. Стрийській, 15 та 8 млн грн – з будівництва спорткомлексу на Сихові. Усі ці кошти Валерій Веремчук запропонував скерувати двом міським комунальним підприємствам, де, на його думку, зараз найбільш критична ситуація із виплатами зарплат.

«Проаналізувавши ситуацію зі статутними капіталами комунальних підприємств, ми побачили, що сьогодні критична ситуація є в двох підприємствах: там, де виділені кошти використані або майже використані. Пропоную «Залізаничтепленерго» додати 5 млн грн на зарплати, а «Львівелектротрансу» – 11 млн грн», – запропонував депутат.

Міський голова Львова Андрій Садовий своєю чергою назвав пропозицію Веремчука маніпуляцією.

«У нас фізично не поступають кошти в бюджет. У нас на травень – 220 млн грн, яких немає фізично, за червень не буде 90 млн грн. У нас їх немає в бюджеті. Перекидаючи стрічки в бюджеті, ви нічого не робите, це маніпуляція», – заявив Садовий.

Керівниця бюджетної депутатської комісії Вікторія Довжик заявила, що внесення змін до бюджету, ініціювані Валерієм Веремчуком, суперечать законодавству.

«Не можна отак просто совати стрічками бюджету. Бюджетні ухвали не такі, які інші і мають окрему процедуру. По-перше, ми порушили ці процедури, по-друге, у нас позавчора була бюджетна комісія і ми такого навіть не обговорювали. По формі це рішення буде абсолютно суперечити всім вимогам. Воно не буде законним… Коли воно приймається з порушенням норм та процедур, воно не буде мати наслідком зарплату для комунальників», – пояснила депутатка Вікторія Довжик.

Зрештою після півторагодинного обговорення цього питання Андрій Садовий виніс його на голосування. За пропозицію Валерія Веремчука проголосувало усього 27 депутатів з 33 необхідних для ухвалення рішення. Депутати також не підтримали пропозицію представника фракції БПП «Солідарності» Сергія Іваха щодо купівлі томографа для міської дитячої лікарні на вул. Орлика ціною коштів, що передбачені на вивезення сміття з міста.

Зазначимо, що сам порядок денний сьогоднішньої сесії депутати формували майже чотири години, виключивши з нього низку питань, які стосувались кредитування проекту модернізації трамваїв, закупівлю медичного обладнання та крематорію у лізинг тощо. Таке ігнорування депутатами пов'язаних з життєдіяльністю міста питань, відбувається уже не вперше.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук