Стали відомі реальні зарплати керівників комунальних підприємств Львова

Сердні зарплати керівників великих ЛКП коливаються від 30 до 60 тис. грн. Але є і винятки

Керівники великих львівських комунальних підприємств протягом п’яти місяців 2020 року заробляли в середньому 30-60 тис. грн на місяць. Це сукупний місячний дохід після сплати податків, що включає в себе оклад, премії та інші доплати. Раніше кілька місцевих опозиційних політиків заявляли, що керівники деяких ЛКП отримують по 120-150 тис. грн. Інформацію про реальні зарплати директорів комунальних підприємств опублікували 19 червня журналісти антикорупційного сайту «Наші гроші. Львів».

Згідно з річними деклараціями керівників чотирьох великих ЛКП «Львівводоканал»,«АТП-1», «Львівелектротранс» та «Львівтеплоенерго» за 2019 рік, їхній дохід в середньому становив 53-73 тис. грн щомісяця, однак ці суми – це нарахований дохід, від якого слід відняти 19,5% податків. Тобто в результаті виходить 42-59 тис. грн заробітку.

Журналісти також отримали дані від Львівської міськради про премії керівників великих ЛКП за п’ять місяців 2020 року. Серед усіх нарахувань для керівників семи комунальних підприємств, найбільші премії отримував керівник «АТП-1» Орест Хамула. Його оклад становить лише 41 тис. грн, однак у лютому йому нарахували 151 тис. грн премії, а у квітні – ще 102,5 тис. грн. Тобто загалом у ці місяці нарахування становили 192 і 143,5 тис. грн відповідно. На руки після сплати податків Орест Хамула отримував 154,5 тис. грн (у лютому) і 115,5 тис. грн (в квітні). Для порівняння: зарплати водіїв АТП-1 складають 18-21 тис грн, механіки отримують близько 22 тис. грн, а слюсарі – близько 17 тис. грн.

Загалом за інформацією міськради, посадові оклади керівників комунальних підприємств такі:

Якщо відняти від цих сум 19,5% податку, то заробітна плата керівників великих ЛКП без преміювань та надбавок становить 22-49 тис. грн.

Як пояснили у міськраді, премія для керівників великих ЛКП залежить від багатьох чинників, в тому числі рівня виконання планових показників. Таку прамію нараховують раз у квартал. Додатково також існує річна премія. Наприклад, Оресту Хамулі у лютому виплатили квартальну премію у розмірі 270% посадового окладу (101,8 тис. грн) і одразу річну премію – 120% окладу (49,2 тис. грн). В результаті середньомісячний дохід Хамули після сплати податків за п'ять місяців цього року склав 91,7 тис. грн.

Решта керівників комунальних підприємств Львова також отримували премії та інші доплати, однак там фігурують значно менші суми, ніж у директора АТП-1. За п’ять місяців 2020 року керівник «Львівелектротрансу» отримав премію (67,16 тис. грн) лише раз, його середньомісячний дохід після сплати податків склав 48 тис. грн. Керівникові ЛКП «Львівсвітло» премій не виплачували, на руки він щомісяця отримував в середньому по 23,1 тис. грн. Директор «Львівавтодору» отримав доплату (68,1 тис. грн) один раз в січні, середній заробіток на руки – 37,8 тис. грн.

Керівнику «Львівводоканалу» премій не нараховували, однак він отримував інші доплати до окладу. У січні йому нарахували понад 106 тис. грн, а потім у лютому – ще майже 46 тис. грн, у березні – майже 50 тис. грн, у квітні – понад 26 тис. грн, у травні – понад 33 тис. грн. В середньому директор підприємства заробляв 56,8 тис. грн. Для порівняння: електрогазозварник 6 розряду заробляє на «Львівводоканалі» 22,9 тис. грн в місяць.

Керівник «Залізничтеплоенерго» отримував лише дрібні премії (не більше 3 тис. грн), а також інші доплати, які становили 7-17 тис. грн, в середньому посадовець отримував на руки 24,5 тис. грн. А керівнику ЛКП «Львівтеплоенерго» у січні нарахували 60 тис. грн премії та ще 9 тис. грн доплати, а потім у лютому ще раз доплатили майже 25 тис. грн. Середньомісячний керівника цього року – 58,2 тис. грн. Для порівняння: старший майстер «Львівтеплоенерго» заробляє 18 тис. грн, електрозварювальник – 13 тис. грн

Нагадаємо, що під час прес-конференції 17 червня Петро Адамик, керівник фракції БПП «Солідарність» у Львівській міськраді, заявив, що керівники комунальних підприємств Львова отримують по 120-150 тис. грн в місяць завдяки преміям та доплатам. 19 червня лідер фракції ВО «Свобода» у Львівській міськраді Маркіян Лопачак також заявив на засіданні сесії міськради, що керівники ЛКП отримують 100-90-70 тис. грн премій щомісяця. Дослідження «Наших грошей. Львів» виявило, що керівники комунальних підприємств Львова справді отримують великі премії, однак озвучені обома політика цифри – значно перебільшені.

Дискусія про зарплати керівників великих ЛКП виникла на тлі заяв керівництва міськради про необхідність погодження кредиту у рамках підтримки муніципалітетів від ЄБРР, який мав піти на зарплати працівників ЛКП. У міськраді наполягають, що в умовах значного падіння доходів ЛКП під час карантину і додаткових видатків міського бюджету на боротьбу з коронавірусом, це єдина можливість забезпечити зарплати для працівників критично важливих для життєдіяльності міста підприємств. Проте більшість депутатів міськради відмовились голосувати за погодження цього кредиту. А коли це питання винесли на засідання 19 червня, депутати відмовились навіть включити його у порядок денний.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук