Компанія Cambridge Analytica, яку звинувачують у незаконному використанні особистих даних 87 мільйонів користувачів Facebook, заперечує цю інформацію. Там повідомили, що за контрактом мали доступ до даних тільки 30 млн користувачів та видалили дані, як тільки про це попросив Facebook.
У своєму прес-релізі компанія заперечує, що отримала дані 87 млн користувачів Facebook, повідомив телеканал «112 Україна». Cambridge Analytica повідомила, що мала ліцензію на дані не більше 30 млн осіб з GSR (Global Science Research, збирала дані користувачів Facebook), так як це чітко зазначено в їхньому контракті з дослідницькою компанією. Там також запевнили, що не отримували даних більше, ніж ця кількість.
Компанія також наголосила, що як тільки Facebook повідомив Cambridge Analytica, що дані були отримані неналежним чином, Cambridge Analytica відразу ж видалила необроблені дані з файлового сервера і почала процес пошуку і видалення будь-яких своїх похідних в системі компанії.
Також у компанії заявили, що «коли Facebook попросив подальших запевнень рік тому, ми провели внутрішній аудит, щоб переконатися, що всі дані, всі похідні і всі резервні копії були видалені, і надали Facebook сертифікат про це».
Зараз компанія проводить незалежний аудит третьою стороною, щоб продемонструвати, що дані GSR не залишилися в системах Cambridge Analytica.
Нагадаємо, нещодавно стало відомо про витік даних із приватних профілів у Facebook. Жертвами стали близько 50 мільйонів сторінок. Доступ до цих даних отримала приватна компанія з аналізу даних Cambridge Analytica (CA). Це стало можливим завдяки додатку thisismydigitallife, який у 2014 році створив Олександр Коган, професор Кембриджського університету Великобританії. Додаток пропонував сотням тисяч юзерів пройти психологічний тест. Окрім результатів тестування, користувачі також дозволяли обробляти дані про своїх друзів із соцмережі. Так було зібрано відомості із близько 50 мільйонів профілів. Цю інформацію у Когана і викупила Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією Дональда Трампа під час виборів президента США у 2016 році.
Після скандалу з витоком даних соцмережа Facebook зробила для користувачів зрозумілішими налаштування приватності.