Частина мешканців с. Сокільники готові приєднатися до Львівської ОТГ. Громадська організація «Спілка мешканців «Південний», що у Сокільниках, висловила свою позицію на підтримку приєднання населеного пункту до Львівської ОТГ. Відповідний лист представники організації скерували на ім’я міського голови Львова Андрія Садового та голови Львівської обласної державної адміністрації Максима Козицького. Про це повідомили у прес-службі ЛМР.
«Ми неодноразово проводили обговорення серед мешканців нашого житлового комплексу, і встановили, що більшість мешканців виявляє зацікавлення у приєднанні с. Сокільники саме до територіальної громади Львова, оскільки таке приєднання є не тільки природним і логічним, а й вирішило б основні проблеми мешканців, серед яких — і проблема комунального транспорту», — зазначено у листі.
У своєму листі члени ГО «Спілка мешканців «Південний», які проживають у ЖК «Південний» в Сокільниках, наголошують на тому, що наразі у комплексі проживає близько тисячі осіб, а прогнозована кількість мешканців сягає 5 тис.
Зокрема серед основних переваг називають: можливість користування львівським транспортом, дорогами, школами, садочками, соціальними, культурними та розважальними об’єктами.
«Поки хтось перекриває траси, міська рада отримує листи про бажання бути у складі Львова. Очевидно, скільки людей – стільки думок. Тому думаю, варто знизити градус напруги і в таких речах, які стосуються багатьох, рішення приймати не емоціями, а холодним розумом та керуючись економічною доцільністю», – прокоментував лист заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач.
За його словами, мешканцям Сокільників краще об’єднатися зі Львовом. Адже, фактично, вони є львів’янами.
«Наприклад, на межі Львова і Сокільників будують багатоповерхівки і, якщо глянути на сайти тих компаній, вони позиціонують, що це житло у Львові, а не в Сокільниках. І зрозуміло, чому. Адже Сокільники тісно інтегровані з містом Львовом. Що ж до послуг — то тут очевидно, що у Львові вони якісніші і на рівень вищі. Чи це стосується шкіл, чи то садочків чи то лікарень», – зазначив Любомир Зубач.
За інформацією прес-служби, в ЛМР є чітка позиція щодо майбутнього територіального устрою, що ґрунтується на Генплані міста, який було прийнято в 2010 році. Він містить прогноз територіального розвитку міста, охоплюючи територію приміських населених пунктів. Реформа децентралізації має забезпечити ефективне місцеве самоврядування та територіальну організацію влади.
Нагадаємо, відповідно до проектів, які були запропоновані щодо Львівщини, буде п'ять або шість районів (замість існуючих 20) та 61 або 67 ОТГ. Є два варіанти: перший – напрацьований експертами Мінрегіону (нова назва – Міністерство розвитку громад та територій-ред.), другий – теж проект міністерства, але доопрацьований місцевою владою та експертами.
Відповідно до напрацювань робочої групи, у Львівську ОТГ мають увійти такі населені пункти: Львів, місто Винники, селища Брюховичі та Рудне, а також села Сокільники, Лисиничі та Підбірці, які зараз адміністративно належать до Пустомитівського району.
Село Сокільники розташоване впритул до Львова, там офіційно проживає близько 6 тис. мешканців.
Нагадаємо, раніше розглядалося питання про створення окремої ОТГ, в яку мали увійти села Сокільники, Басівка та Годовиця Пустомитівського району. Проте Львівська ОДА відмовила Сокільникам у створенні окремої ОТГ, пояснивши, що проекти рішень про її створення суперечать Конституції. Тепер рішення щодо Сокільників мають прийняти посадовці в уряді.