Чехи, литовці і поляки колядують на Міжнародному різдвяному фестивалі у Львові

Головні новини Львова 13.01Марічка Крижанівська, 13 січня 2016, 20:57 10111

У Львові започаткували Міжнародний різдвяний фестиваль. Фестивальні концерти відбуватимуться упродовж двох днів, 13 і 14 січня, від 15:00 до 20:00.

Народні колективи й етно-гурти з різних країн колядують просто неба на ярмарку, перед Львівською оперою.

Фестиваль почали з параду центральними вулицями Львова, учасники пританцьовувати та виспівували свої народні колядки. Виступити з'їхалися колективи з Литви, України, Польщі і Чехії.

Ансамбль пісні і танцю «Kalina» із Вроцлава запрезентують танці, пісні і різдвяні обряди, які донині живі у гірських регіонах Польщі.

«Ви зможете побачити танці з околиць Новего Сонча, з південної Польщі, а також танці гуралів, які донині підтримують народні традиції і різдвяні обряди. А ще на вас чекають наші колядники, перебиранці, які колись ходили від хати до хати, віншували і бажали добра», – повідомив керівник ансамблю «Kalina» Александр Собера.

Поміж львівських колективів колядуватимуть гурти «ShokolaD», «Курбаси», «Коралі» і «Йорий Клоц».

«Ми, гурт "Йорий Клоц", співаємо давні колядки на новий манер. Якщо старе не буде підтримуватися новим, то стара традиція дуже швидко помирає і вона повинна постійно вбирати в себе якісь "новізми". От в нас зараз з'явилася електрокобза», – розповів музикант гурту «Йорий Клоц» Антон Лубій.

«Програма на нашому фестивалі дуже насичена – це такий мікс традиційних колядок та колядок навіть у джазовій обробці, тобто кожен гість ярмарку, навіть найвибагливіший меломан, знайде собі улюблений колектив», – додала арт-директор Різдвяного ярмарку Ольга Гренюх.

Окрім того біля сцени буде кухня народів світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук