Через дорожнечу акцизних марок українці переплачують сотні мільйонів гривень

Вартість акцизних марок повинна бути знижена, оскільки нові захисні елементи дорого обходяться, але не впливають на нелегальний ринок підакцизних товарів.

Про це йдеться в листі міністра фінансів Олександра Шлапака на ім'я голови Державної фіскальної служби України Ігоря Білоуса.

Згідно з опублікованою калькуляцією Поліграфкомбінату «Україна», понад половина вартості акцизних марок — це витрати на нові захисні елементи — фольгу для голограм і QR-коди. Ці елементи наносяться на марки з вересня 2013 року.

В результаті, «виробники і споживачі акцизної продукції змушені додатково переплачувати 515 млн грн в рік, з яких 348 млн грн — на тютюнових виробах та 167 млн грн — на алкогольній продукції», — написав у листі міністр фінансів Олександр Шлапак.

При цьому, за його словами, «згадане рішення Кабінету Міністрів не забезпечило головну мету — зменшення нелегального обігу алкогольних та тютюнових виробів і збільшення відповідних бюджетних надходжень. Зокрема, в 2013 р. обсяг нелегальної алкогольної продукції зріс і становить близько 40%, у зв'язку з чим держбюджет недоотримав понад 2,3 млрд грн».

За результатами наради у Міністерстві фінансів від 12 травня 2014 р. було виявлено, що сьогодні є всі підстави для зменшення вартості марки акцизного податку в річному вимірі на 496,8 млн грн.

Зокрема, за підрахунками Мінфіну, близько 300 млн грн можна заощадити, якщо вилучити графічний захисний елемент (т.зв. QR-код), який не виконує функції захисту. Ще 155,6 млн грн можна заощадити, якщо провести відкритий тендер для закупівлі фольги гарячого тиснення (зниження її вартості на 75%), а також зменшити її розмір для алкогольних виробів (економія 41,2 млн).

На цей момент одна акцизна марка для кожної пачки сигарет коштує 14 копійок, для пляшки алкогольного напою — 27 копійок. У той же час, відмова від QR-кодів і зниження вартості голограм дасть можливість зменшити вартість марок до 5 копійок для тютюнових виробів і до 14 копійок для алкоголю.

Мінфін доручив ініціювати розробку нових, менш витратних зразків акцизних марок для алкоголю і тютюну до понеділка, 16 червня.

Як зазначає РБК-Україна, в Україні діють найдорожчі акцизні марки в СНД. Зокрема, вартість марок в Росії — в 3,5 раза нижча, ніж в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук