Через недобросовісного забудовника мер Львова звернувся до прокуратури і СБУ

9 серпня 2017

Забудовник судиться, а люди потерпають. Як стверджують у Львівській міськраді, будівельна компанія «Ірокс» зводить житло, не отримавши належних дозволів. Проте, згодом узаконює свої будинки у судах із міською владою. Та допоки це триває, будинки залишаються без юридичної адреси і відповідно не під’єднані до міських мереж. Натомість квартири у них продають і деякі з них вже навіть заселені.

Будинок «Іроксу» на вулиці Антонича у мікрорайоні Сихів до кінця ще не завершений. Але десяток-другий сімей там уже мешкають: хтось по півроку, а хто й більше.

«У квартирах є технічна вода, є технічне світло. Газу взагалі нема. Тут є такі люди, що жили цілу зиму, то в них фактично світло постійно вибивало, бо технічне світло, люди замерзали. Сюди заселилися сім’ї, які, наприклад, своє майно продали, а тут купили і не мають куди подітись», ‒ розповів мешканець будинку Назар.

Будинок не має присвоєного номера, тобто він без адреси. Тому й не під’єднаний до мереж. Як стверджує міська влада, причина одна: багатоповерхівку звели без містобудівних та дозвільних документів на землю.

«Будинки з індексом 5а та 5б на сьогоднішній день не мають землі, не мають містобудівних умов та обмежень і тому люди на сьогоднішній день, якщо купляють квартири, то в подальшому мають проблеми щодо проживання в тих квартирах. Я хочу звернутися до мешканців, які мають бажання купити квартири в «Іроксу», щоб вони дуже добре подумали», ‒ наголосила директорка департаменту житлового господарства Львова Ірина Маруняк.

Замовник цього будівництва ‒ гаражний кооператив. Забудовник – ПрАТ «Ірокс». Обидві сторони переконують, що документи є. Дозвіл на будівництво від архбудконтролю гаражний кооператив отримав ще у 2010 році.

«Все було нормально, велося будівництво, всі роботи проводилися, всі дозволи буди належним чином отримані. Все це описано в декларації про введення об’єкта в експлуатацію, яка є загальнодоступною в мережі інтернет. Тому земельне питання однозначно може бути знятим», ‒ повідомила юрист гаражного кооперативу №15 Марія Дацько.

Пояснюють, що землю кооператив спочатку отримав під гаражні паркінги. Та згодом змінили призначення ділянки, бо будувати гаражі передумали.

«У 94-ому році від 27 січня – ділянка була для гаражів, 1.7 гектара, номер земельної ділянки, акт на користування. Тобто спочатку видали на гаражі, потім зміна призначення ділянки, рішенням виконкому, містобудівельні норми і обмеження. Так це все відбулось», ‒ показав наявні документи генеральний директор ПрАТ «Ірокс» Ігор Микичак.

Зараз Сихівська райадміністрація судиться з «Іроксом» щодо присвоєння номера цьому будинку.

«Вони фактично вилучають землю, не отримуючи відповідних документів від міської ради, тому що в нас немає ухвал міської ради стосовно тої чи іншої землі. Вони просто роблять якісь угоди, потім через суд пробують це легітимізувати. Тому я звернувся з відповідними листами і до прокуратури, і до поліції, і до служби безпеки», ‒ повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.

Так само, як і по Антонича, дозвільних документів у міській раді не бачили ще щодо двох будинків «Іроксу» ‒ на вулицях Шевченка, 418 і Тернопільській, 42.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 21 листопада
На семи львівських вулицях облаштують смуги для руху громадського транспорту
«Авто Євро Сила» припинила масштабне блокування доріг по всій Україні
П'ять років Євромайдану
Аваков оголосив про примусове розблокування доріг, які перекрили «євробляхери»
Кокаїн, діаманти та малайзійська тюрма
Уряд звільнив керівницю Держлікслужби за протизаконну заборону вакцин
Масштабна пожежа у Львівській обласній клінічній лікарні
Wizz Air оголосила про відновлення роботи своєї української «дочки»
«Авто Євро Сила» вдруге заблокувала трасу Київ-Чоп на Львівщині