Через затоплення шахт імені Артема і Південної у Торецьку Донецької області на поверхню піднімається газ метан, який потрапляє у підвали житлових і виробничих будівель, що може призвести до вибуху і отруєння людей. Про це заявила українська сторона Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), пише прес-служба штабу АТО на своїй сторінці Facebook.
Як зазначається, вода потрапляє в підземні виробки через пошкодження ділянки водоводу Горлівка-Торецьк, які виникли в результаті обстрілу з боку бойовиків «ДНР».
Крім того, в Торецьку введений жорсткий графік водопостачання, майже 35 тисяч жителів міста отримують воду тільки дві години на добу. З підвищенням температури повітря, витрата води істотно збільшилась, і ситуація значно ускладнилася. За словами мера Торецька Юрія Євсікова, в місті в будь-який момент може виникнути епідемія інфекційних захворювань. Директор Торецького виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Юрій Нікулін упевнений, що обстежити і відремонтувати водогін можна за два-три дні, однак російська сторона СЦКК не надає гарантій безпеки для ремонтників.
У СЦКК також нагадали про можливість ще однієї техногенної катастрофи біля Торецька. «На місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи по зміцненню протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднішній день у цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тонн рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегід, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства», - застерігає українська сторона СЦКК.
Переповнення шламонакопичувача може привести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік може затопити найближче селище Новгородське, потім потрапить в річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) закликав створити «зони безпеки» навколо ряду об'єктів інфраструктури водопостачання Донбасу. На думку представників МКЧХ, єдиний спосіб уникнути екологічної катастрофи на Донбасі - це бути впевненими, що насосні станції функціонують, а самі трубопроводи не будуть пошкоджені.