Червоний Хрест закликав створити зони екологічної безпеки на Донбасі

Червоний Хрест закликав створити зони екологічної безпеки на Донбасі
фото УНІАН
Зони безпеки - це інструмент, який має запобігти можливості екологічних катастроф

Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) запропонував створити «зони безпеки» навколо ряду об'єктів інфраструктури водопостачання Донбасу. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова делегації МКЧХ Алан Ешліманн.

За його словами, єдиний спосіб уникнути екологічної катастрофи на Донбасі - це бути впевненими, що насосні станції функціонують, а самі трубопроводи не будуть пошкоджені. «На Донецькій і Верхньокальміуській фільтрувальних станціях є, зокрема, величезні запаси хлориду, використовувані для очищення води. Вони розташовані в спеціальних циліндрах. У разі прямого попадання при обстрілі циліндри можуть вибухнути, хлорид потрапить у повітря, і утворюється токсична хмара, яке може випасти у вигляді опадів де завгодно - в залежності від напрямку вітру. І оскільки все це відбувається на густонаселеній території, постраждати можуть сотні тисяч людей», - констатував глава делегації.

За його словами, зони безпеки - це інструмент, який запобіг би можливості подібних катастроф. «Ми пропонуємо створити зони безпеки навколо Верхньокальміуської і Донецької фільтрувальних станцій, а також водопроводу, що від неї відходить. Потім - в районах Золотого-Первомайська, 3-ї насосної станції та водопроводу від неї до Горлівських фільтрувальних станцій №1 та 2, і в районі Петровського водозабору», - вказує Ешліманн.

Представник МКЧХ зазначив, що концепція зон безпеки передбачає виведення військового персоналу і обладнання з певних об'єктів і ділянок навколо них. При цьому, дуже важливо дотримання правил обома сторонами: ця зона не піддається обстрілу, не використовується для розташування військових частин або для планування військових операцій. «Проблема, з якою ми стикаємося зараз, полягає в тому, що деякі такі об'єкти розташовані безпосередньо на контактній лінії. Для кожної зі сторін конфлікту ці місця стратегічно важливі, а довіри між сторонами немає. Представники української влади заявляють, що ідея зі створення зон безпеки в принципі хороша. Точно таку ж відповідь ми отримуємо з іншого боку. Але коли ми починаємо говорити про конкретний об'єкт, то кожна сторона не вірить в те, що інша буде дотримуватися правил», - зазначив Ешліманн.

Раніше повідомлялося, що у п'яти районах Донецької області немає централізованого водопостачання через пошкодження високовольтної лінії електропередач, яка проходить по непідконтрольної території ОРДЛО. Без центрального водопостачання залишилися понад 380 тисяч чоловік.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук