Через допис у соцмережах частково була зірвана спецоперація ЗСУ у Сєвєродонецьку, – Міноборони

Повідомлення у соцмережах можуть зашкодити ЗСУ

14:22, 25 червня 2022

Допис у соцмережах не дав ЗСУ завершити спецоперацію у Сєвєродонецьку. У Міноборони ще раз наголосили, що повідомлення, які публікують цивільні особи у соцмережах можуть зашкодити ЗСУ. Зокрема через повідомлення у соцмережах частково була зірвана спецоперація ЗСУ у Сєвєродонецьку, повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

«Публічна демонстрація цивільними особами обізнаності щодо ходу військових операцій та повідомлення про це у соцмережах до офіційних заяв Генштабу почасти зриває військові операції – як це було вчора і позавчора щодо Сєвєродонецька. Коли просто не дали ЗСУ доробити заплановане», – зазначила Маляр.

За її словами, не можна публічно говорити, що ЗСУ вийшли або зайшли у населений пункт до того, як про це заявить Генштаб, тому що це завдає шкоди роботі українським захисникам.

«Це забирає в них дорогоцінний час – добу/дві, які вони ще могли реалізовувати свої військові плани і маневри в умовах непублічності ходу військової операції. Приміром, одночасно з виходом з або заходом в місто реалізовуються паралельно декілька задач. І для їх реалізації важливо це робити в умовах інформаційної тиші», – пояснила Маляр.

Ганна Маляр зазначила, що про все, про що можна в цей момент говорити, – повідомляють офіційні джерела – Генштаб і Міноборони. Вона не повідомила, про який саме допис йдеться.

Зазначимо, що напередодні голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що українські війська отримали команду покинути Сєвєродонецьк. Услід за Гайдаєм про те, що у ніч на 24 червня українські підрозділи організовано залишили частину промзони Сєвєродонецька повідомив журналіст Юрій Бутусов. Ані в Генштабі, ані в Міноборони такої інформації не надавали.

Зранку 25 червня прес-офіцер бригади швидкого реагування Нацгвардії України Харитін Старський в ефірі телемарафону розповів, що вихід із Сєвєродонецька був потрібен, щоб зберегти життя українських захисників, закріпитися у безпечніших районах і підготуватися до ефективного контрнаступу.