У відділенні інтенсивної терапії і реанімації Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру рятують двох неповнолітніх дітей, яких вкусила змія. Одній дівчинці – шість років, другій – три, повідомив ZAXID.NET завідувач відділення Роман Собко.
За словами Романа Собка, шестирічна дівчинка з Червонограда, трирічна – з Дрогобича.
«Старша дівчинка збирала ожину і біля одного з кущів її вкусила гадюка, а менша дівчинка зустрілася зі змією прямо на дорозі. Одна поступила до нас 25 серпня, друга – 26 серпня. Обидві пацієнтки в реанімації, де їм надають відповідну допомогу», – каже Роман Собко.
На щастя, реаніматологам вдалося стабілізувати стан дітей.
За словами лікаря, цього року до лікарні госпіталізували доволі багато дітей з укусами змій. І деякі були у дуже важкому стані.
Наприкінці липня реаніматологи рятували 6-річну дівчинку з Турківського району, яку на подвір’ ї вкусила гадюка. У дівчинки зміїний токсин викликав важкі ускладнення – набряк розповсюдився аж до лопаток і дитина тривалий час була в реанімації. Довелося реаніматологам боротися і за життя хлопчика, в якого укус гадюки спричинив анафілактичний шок, з падінням тиску та розладами серцевої діяльності. На щастя, лікарям вдалося врятувати маленьких пацієнтів.
Зміїна отрута діє на дітей по-різному. У деяких дітей вона викликає важкі ускладнення: порушення у системі згортання крові, пневмонії, краш-синдром та гостру ниркову недостатність.
Тож лікарі радять мешканцям не лише гірських районів, а й тим, хто іде в ліс чи в гори по ожину, гриби з дітьми, в ліс чи на річку, озеро, де поруч є ліс чи висока трава, уважно оглянути місця. Бо укус змії легше попередити, ніж його лікувати.
ZAXID.NET нагадує, як поводитись, якщо вкусила змія і як надати першу медичну допомогу.