Чи ставить «Центренерго» під загрозу роботу західноукраїнських шахт?

Економіка26 січня 2018, 12:50 327 0

Робота західноукраїнських шахт під загрозою через зміну постачальників у державної компанії «Центренерго». На початку січня гірники цього регіону опинилися під загрозою вимушеної зупинки робіт. Понад 12 тисяч шахтарів не отримали заробітної плати.

«Це впливає на те, що люди не вчасно отримують зарплату. Заборгованість по заробітній платі зараз складає 680 млн грн. І, відповідно, не сплачуються податки в державні й місцеві органи, не відраховуються кошти в Пенсійний фонд», – сказав голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

На думку профсоюзних лідерів, це пов’язані зміною структури постачання вугільної продукції до «Центренерго», левова частка акцій якого належить державі.

У гірничих профспілках кажуть: вугілля невідомого походження до державних електростанцій почали возити сумнівні приватні фірми. Незважаючи на те, що державні шахти добре справлялися із замовленими обсягами.

«Ми звертаємося безпосередньо до керівника «Центренерго», в підпорядкуванні якого теплові електростанції, які повинні брати державне українське вугілля і з інших шахт, які видобуваються в Україні, і припинити брати вугілля за корупційними схемами», – зазначив Михайло Волинець голова Незалежної профспілки гірників України.

«Шахтарі будуть перекривати прикордонний перехід з Польщею для того, щоб привернути увагу на цю ситуацію, шахтарі будуть на перших порах пікетувати офіс «Центренерго», але страйки будуть неминучі», – додав Михайло Волинець.

До кінця січня заборгованість може становити 1млрд грн. Зараз заборгованість по зарплаті для шахтарів становить майже 700 мільйонів гривень. Якщо ситуації не стабілізують, то до цих невиплачених коштів додасться ще 500 мільйонів за січень.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук