ЛОДА хоче «показово покарати» сільського депутата за спалювання стерні

При цьому ім’я депутата намагаються зберегти у таємниці

14:20, 13 серпня 2018

Чиновники Львівської обласної державної адміністрації збираються «показово» покарати сільського депутата, якого спіймали за підпалом стерні. Водночас у ЛОДА не називають імені порушника, щоб він «не уникнув відповідальності» у вигляді 170 грн штрафу, хоча сам факт публічно озвучили під час апаратної наради.

Як повідомив у понеділок під час апаратної наради у ЛОДА директор Львівського обласного контактного центру (т.зв. «гаряча лінія» 112) Тарас Роп'яник, 4 серпня він став свідком підпалу сухої стерні та особисто викликав поліцію, яка вже встановила особу підпалювача. Порушником виявився депутатом сільської ради села Суховоля. Тож під час апаратної наради в ЛОДА 13 серпня Тарас Роп'яник звернувся до начальника Держекоінспекції у Львівській області Миколи Маланича та інших чиновників, щоб цього чоловіка «показово покарали».

«Я звернувся до поліції і там встановили особу порушника. Ним є депутат Суховільської сільради. Поки я не хочу називати його прізвища, щоб він не уникнув відповідальності. Ми хочемо показово оштрафувати його, щоб всі знали, що за такі порушення каратимуть навіть депутатів», – пояснив пізніше ZAXID.NET Тарас Роп’яник. З його слів залишилось незрозумілим, як нерозголошення прізвища депутата сприятиме «показовому покаранню».

Начальник Держекоінспекції у Львівській області Микола Маланич повідомив ZAXID.NET, що за спалювання сухої стерні за ч. 1 ст. 77-1 КУпАП чоловікові загрожує 170 грн штрафу, однак також не назвав його імені.

«По-перше, я не можу сказати його імені, бо мені ще не прийшла відповідь з поліції. А, по-друге, з цим не варто поспішати, бо він намагається уникнути відповідальності та буде усіляко затягувати процес, щоб ми не встигли оштрафувати його за передбачені законом два місяці. Він і так уже написав заяву в поліцію на Тараса Роп'яника, який спіймав його на гарячому, потім напише якусь скаргу на мене, а потім ще й на голову ЛОДА – все, аби уникнути відповідальності», – сказав ZAXID.NET Микола Маланич.

Додамо, що спалювання сухої стерні в Україні заборонене, адже воно забруднює повітря небезпечними для людини діоксинами, призводить до масштабних пожеж та знищує екосистему ґрунту.

Про небезпеку і шкоду від спалювання сухої трави постійно наголошують у Державній службі з надзвичайних ситуацій та інших органах влади. Зокрема у жовтні минулого року міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликав українців компостувати, а не спалювати опале листя і стерню.

Проти спалювання сухої рослинності активно виступає і церква. Зокрема у вересні минулого року в УГКЦ спалювання стерні назвали злочином «проти довкілля, проти життя і здоров'я людини» та порівняли з порушенням заповіді «Не вбий». Тоді ж УГКЦ поширила відеоролик на цю тему.