Міністр екології закликав українських селян не палити суху траву та листя

Міністр екології закликав українських селян не палити суху траву та листя
фото Mynizhyn
Міністр просить орієнтуватися на досвід західних країн, де бадилля та стерню компостують

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак закликав громадян компостувати, а не спалювати опале листя і стерню. Про це повідомили у прес-службі міністерства.

«Наразі в Україні завершується сезон збирання врожаю, і відповідно всі масово спалюють опале листя, бадилля та траву, забуваючи при цьому, що дим завдає шкоди не лише довкіллю, але й особистому здоров’ю», – нагадав Семерак.

При цьому він навів приклад багатьох країн, де опале листя компостують та успішно використовують як добриво.

«У західних країнах такого зараз вже не побачиш, хоча ті ж городні відходи можна компостувати, як це зазвичай по-господарськи практикують у сусідніх країнах. Це той рівень екокультури, до якого ми маємо прагнути», – наголосив міністр.

При цьому у прес-службі Мінекології нагадали, що відповідальність за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя передбачена статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За таке правопорушення передбачено від 170 до 340 грн штрафу для громадян і від 850 до 1190 грн для посадових осіб, а в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду – від 340 до 680 грн для громадян і від 1190 до 1700 грн для посадових осіб.

За порушення вимог пожежної безпеки в лісах статтею 77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 до 255 грн і на посадових осіб – від 255 до 850 грн, а якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то від 255 до 850 грн – на громадян і від 595 до 1020 грн – на посадових осіб.

Крім того, згідно з статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу порушник може понести кримінальну відповідальність.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук