Чому шапка з радянською зіркою – не ок

16:14, 29 грудня 2020

Моїй країні — майже 30 років. А війні на Сході вже сім. І навіть попри все це довкола постійно знаходяться ті, хто продовжують просувати російську культурну спадщину — радянські зірки, комуністичні прапори чи «георгіївські стрічки».

У моїй країні — це заборонено. Однак не всі про це знають. Та незнання закону, як усім відомо, не звільняє від відповідальності.

Я працював за ноутбуком у закладі, куди зайшли хлопці у «шапках-ушанках» з символікою Радянського Союзу.

Шапка з серпом і молотом — не просто річ, куплена на барахолці задля розваги. Це пряме порушення закону «Про засудження націонал-соціалістичного та комуністичного тоталітарних режимів», і за пропаганду комуністичного режиму має бути покарання.

Тому я викликав поліцію, аби зафіксувати порушення. З мого боку — це звичайна реакція на порушення закону. Так само я б вчинив, якби побачив на вулиці, що хтось, наприклад, краде автомобіль.

Тепер уже правоохоронці будуть вирішувати, яке саме покарання потрібно обрати.

Важливо прояснити у цій історії раз і назавжди, що радянська символіка повинна залишитися у минулому. Поки українські військові гинуть на Сході у війні з РФ, українці носять символіку Радянського Союзу? Це ганебна зневага всього, за що борються наші військові.

Я на власні очі бачив війну, яку нам принесло «загравання із радянським минулим». Це не жарт, а елемент гібридної війни з боку РФ.

І поки ми думаємо над тим, карати за шапку з радянською зіркою чи ні — Росія й далі вдало використовує «ностальгію за совком», щоб маніпулювати думками українців. І дискусія навколо шапки з серпом і молотом – лише підтверджує це