Чотири радіостанції не дотримуватимуться квоти про 60% ефіру українською мовою

Станції переоформили ліцензії і стали так званими нішевими мовниками

Для чотирьох станцій квота буде лише 25% треків українською мовою

Чотири радіостанції в Україні транслюватимуть в ефірі лише 25% продукту українською мовою. Це радіостанції «Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM». Як пише «Українська правда», про це повідомив член Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

Нагадаємо, 8 листопада 2016 року набув чинності закон «Про внесення змін до закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах)».

Згідно з нормативним актом, квота на пісні українською мовою у радіоефірі в часових проміжках із 7:00 до 14:00 та з 15:00 до 22:00 запроваджувалася поступово: протягом першого року їх мало бути щонайменше 25%, другого – 30%, третього – 35%.

Ведення передач державною мовою протягом першого року дії закону має становити 50%, другого – 55%, третього – 60%.

«Закон передбачає, що радіостанція може не збільшувати квоту, якщо дає в ефірі не менше 60% пісень мовами Європейського Союзу», – пояснив Костинський.

Для таких радіостанцій квота зберігається на рівні 25%. До Нацради звернулися чотири таких радіостанції («Мелодія», «Люкс ФМ», KISS FM і «Хіт FM») і переоформили свої ліцензії.

«Таким чином вони підтвердили свою нішевість, а ця норма – саме для нішевих радіостанцій», – повідомив представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Сергій Костинський.

Як пише «Детектор медіа», згідно із даними моніторингів Нацради, у листопаді 2016 – жовтні 2017 року в середньому частка пісень українською мовою на радіо «Мелодія» становила 31%, на «Хіт ФМ» і «Люкс ФМ» – 29%, на Kiss FM – 27%. Тоді як закон вимагав 25% пісень українською мовою.

Водночас протягом першого року дії закону про квоти на радіо Kiss FM і «Люкс ФМ» отримали штрафи за виявлені Нацрадою порушення квот: Kiss FM у лютому 2017 року – 215 тис. 600 грн, «Люкс ФМ» у листопаді 2017 року – 50 тис. 520 грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук