Cім саун та садо-мазо

Після тривалої реконструкції відкрився один з найстаріших готелів Львова

16:50, 14 березня 2018

Уже понад тиждень у тестовому режимі працює оновлений «Гранд Готель» на проспекті Свободи у Львові, а 31 березня відбудеться його офіційне відкриття.

ZAXID.NET поцікавився, як тепер виглядає готель у самісінькому центрі Львова та що він пропонує гостям міста. Тож публікуємо короткий огляд цін та послуг, а також перші фото зсередини.

***

Трохи історії

«Гранд Готель» запрацював у 1893 році і був на той час найбільш комфортабельним та престижним у Львові. Раніше на його місці був двоповерховий будинок у стилі ампір, де у першій половині ХІХ ст. працювало управління львівської поліції, яке впродовж 12 років очолював Леопольд фон Захер, батько письменника Леопольда фон Захер-Мазоха. Але у 1892-1893 роках будівля була реконструйована та отримала той вигляд, який зберігся і донині. Після Другої світової війни тут був готель «Львів», а пізніше – «Верховина».

У 1990 році готель викупила українка американського походження Марта Федорів, яка у наступні два роки реконструювала його.

А вже у 2011 році «Гранд Готель» викупив львівський бізнесмен та депутат міськради Григорій Козловський, який у 2014 році закрив його на чергову реконструкцію.

Фасад «Гранд Готелю» залишився незмінним

У 2016 році був підписаний протокол про наміри із міжнародною британською мережею з управління готелями InterContinental Hotels Group про відкриття на базі «Гранд Готелю» п’ятизіркового готелю під назвою Crowne Plaza Lviv. Однак ця співпраця завершилась лише консультаціями та порадами від британців. Чому, розповімо згодом.

У готелі зберегли вітраж «Галичина» авторства Григорія Комського, встановлений у 1992 році

Фасад готелю залишився незмінним, однак зі сторони проїзду Крива Липа до нього добудували ще один корпус, внаслідок чого суттєво зросла площа готелю. На даху добудованої частини готелю навіть розмістили скляну панорамну конструкцію. Але у січні 2018 року на вимогу мерії конструкцію демонтували.

Наприкінці січня перед входом до готелю встановили масивний кований дашок. А через два дні прес-служба Львівської міської ради поширила повідомлення про те, що мерія знову звернулась до керівництва готелю з вимогою демонтувати дашок. Однак наразі він не демонтований.

Перед входом до готелю встановили металевий дашок (Фото Павла Паламарчука/ZAXID.NET)

Ще один скандал був із парковкою готелю. Мерія дозволила звузити частину тротуару перед входом до готелю та зробити кишеню для п’яти автомобілів. Це викликало хвилю обурення серед львівської громадськості. Водночас Григорій Козловський звернувся до мерії з проханням виділити ще одну парковку для готелю десь у центрі Львова.

«Шалена проблема всіх готелів у центрі міста – це паркування. Але я маю надію на добру волю депутатів Львівської міськради, які, сподіваюсь, допоможуть мені поставити цю вишеньку на торт. Я чекаю на рішення міської ради, вони думають, де би це мало бути. Я погоджусь на будь-яку пропозицію, якщо вона буде», – сказав Григорій Козловський.

П’ять зірок

Зараз, коли вже оновлений готель відкрив свої двері для перших гостей, Григорій Козловський без зайвої скромності називає його не просто найкращим у Львові, а єдиним п’ятизірковим у нашому місті. Хоча, за інформацією з відкритих джерел, ще три львівські готелі позиціонують себе як п’ятизіркові.

«Це – перший готель у Львові, який насправді відповідає всім стандартам п’ятизіркового готелю. Не хочу нікого образити, але я не розумію, як люди вішають п’ять зірок, не відповідаючи цим стандартам, – сказав Григорій Козловський ZAXID.NET. – Він відповідає абсолютно всім вимогам п’ятизіркового готелю – кількість рушників, кількість подушок в номері, незаймисті штори, незаймисте покриття на підлозі, пожежні сигналізації, кондиціонування – геть усе…»

Не хочу нікого образити, але я не розумію, як люди вішають п’ять зірок, не відповідаючи цим стандартам

За його словами, щоб отримати п’ять зірок, готель має набрати мінімум 700 балів, які визначаються за чіткою міжнародною шкалою. Наприклад, лише присутність басейну в готелі – це 30 балів. Туалет для людини з інвалідністю на першому поверсі – це всього-на-всього 1 бал. «Уявляєте собі, що в готелі має бути, щоб відповідати 700 балам? Це безліч деталей», – сказав Григорій Козловський.

Що готель пропонує своїм гостям і скільки це коштує?

Тепер у «Гранд Готелі» 121 номер, ресторан, лоббі-бар, конференц-зал на 190 людей та SPA-зона площею 2,5 тис. м2, яка розмістилась на підвальному поверсі.

Лоббі-бар «Гранд Готелю»

У SPA-зоні є басейн з лежаками, окремий бар, спортзал, масажно-косметологічний кабінет, кабінет аюрведичного масажу та сім саун: російська баня, фінська, турецька, сауна з альпійськими травами, інфрачервона, соляна та сінна кімнати.

Басейн «Гранд Готелю» глибиною від 1,3 до 1,8 м

Наразі персонал готелю налічує 120 людей і ще є вільні вакансії, оскільки, за словами Григорія Козловського, багато працівників не проходять випробний термін. Кожен працівник повинен володіти як мінімум однією іноземною мовою, першочергово – англійською, на розмовному рівні.

Конференц-зал «Гранд Готелю» вміщає 190 людей

Середній чек у ресторані на першому поверсі – 227 грн без спиртного.

Найдешевший номер класу «Стандарт» коштує 3450 грн за одну людину та 3750 грн за двох. «Люкс» коштує 8,4 тис. грн, а «Люкс вищої категорії» – 20 тис. грн.

Номер класу «Стандарт»

Цікаво, що в кожному номері є 120 телеканалів, 50 з яких – українські, а решта – іноземні, щоправда серед них жодного російського. Також Росія – єдина країна, до якої не можна додзвонитись із жодного телефону у готелі. Там пояснюють: «Ми поважаємо гостей з Росії, якщо вони доброзичливо налаштовані до України, і радо їх приймемо у нашому готелі. Однак поки Росія не припинить агресивної політики щодо України, у нашому готелі не будуть транслюватися російські пропагандистські канали і з наших телефонів ніхто не додзвониться у цю країну».

«Президентський люкс» та «Садо-мазо» – для особливих гостей

У «Гранд Готелі» вперше у Львові облаштували номер для любителів рольових ігор та сексу у стилі садо-мазо. Сам Григорій Козловський називає цей номер міні-музеєм на честь засновника мазохізму Леопольда фон Захер-Мазоха, який народився у Львові.

Номер «Садо-мазо»

Номер «Садо-мазо» повністю виконаний у червоно-чорній гамі, декорований дзеркалами та різноманітною секс-атрибутикою на кшталт наручників та батогів. Самі працівники готелю кажуть, що це – «номер для особливих гостей». Доба у ньому коштує 25 тис. грн.

Секс-атрибутика у номері «Садо-мазо»

Ще один номер «для особливих гостей» – це «Президентський люкс». Це – трикімнатний номер вартістю 56 тис. грн за добу. Він є найдорожчим у готелі. У цьому номері є простора вітальня з каміном та невеликою кухнею, робочий кабінет, спальня, гостьовий санвузол та велика ванна з джакузі.

«Президентський люкс – це не просто номер, це – найбільш фешенебельний спосіб проживання в готелі. Коли ви поселяєтесь в такий номер, для вас мають бути окремі кімнати відпочинку, окрема шведська лінія і будь-яка примха. Так мені радили зробити друзі з InterContinental Hotels Group, а вони на цьому знаються», – сказав Григорій Козловський.

Вітальня у «Президентському люксі»

Ще одна перевага цього номеру – це окрема тераса на останньому восьмому (поверховість рахують за європейським стандартом, де підвальний поверх вважають першим, – ред.) поверсі зі ще одним джакузі та лаундж-зоною. На момент, коли ZAXID.NET готував до виходу цей текст, тераса ще не була остаточно облаштована, тому її не фотографували.

Чому ж не домовились із британцями?

InterContinental Hotels Group – це британська міжнародна готельна мережа, заснована у 2003 році. Наразі вона є найбільшою у світі за кількістю готельних номерів. Зараз до мережі InterContinental входять понад 5 тис. готелів у 100 країнах світу. В Україні лише два готелі входять до цієї мережі й обидва у Києві – це InterContinental Kyiv та Holiday Inn.

Інформація про те, що львівський «Гранд Готель» увійде до цієї мережі, з’явилась у вересні 2016 року. Тоді відповідний протокол про наміри у Львівській міськраді підписали Григорій Козловський та один з віце-президентів компанії InterContinental Hotels Group Арон Лібінсон. Тоді ж оголосили що оновлений готель матиме назву Crowne Plaza Lviv. Однак кінцевого договору про купівлю франчизи так і не підписали, а «Гранд Готель» залишився під старою назвою.

Я не готовий побудувати готель, щоб сам в ньому жити

Григорій Козловський пояснив, що якби контракт таки підписали, ціни на проживання в готелі довелось би підняти щонайменше вдвічі. Він сказав: «Ми заплатили InterContinental Hotels Group за консультації і дуже вдячні за всі їхні поради і за їхній досвід. Всі ці поради ми виконали на 100%. Але договору про спільне відкриття готелю ми так і не підписали, хоча партнери з Лондона на цьому наполягали. На жаль, економічно ми ще не готові до тих умов, які пропонує мережа такого рівня. Такі умови є вигідними, коли найдешевший номер буде коштувати 300 доларів і при цьому готель буде заселений мінімум на 62%. Ви ж розумієте, що він тоді буде порожній. Я не готовий побудувати готель, щоб сам в ньому жити».

Фото Павла Паламарчука/ZAXID.NET