Голодування мера Золочева завершилось проміжною перемогою

Ігор Гриньків має намір продовжити голодування до 23 травня

18 травня

Дозвіл на будівництво на центральній площі Золочева, через яке міський голова Ігор Гриньків оголосив голодування, скасували на державному рівні. Державна архітектурно-будівельна інспекція України видала 18 травня відповідне рішення за підписом головної інспекторки будівельного нагляду ДАБІ Олени Ткачук.

У рішенні про анулювання дозволу на будівництво вказується, що 17 травня інспектори оглянули вул. Кривоноса та пл. Вічеву у Золочеві, де ведеться будівництво кафе та магазину промтоварів впритул до кінотеатру «Дружба». Співробітники ДАБІ виявили, що це будівництво не відповідає погодженій проектній документації. Тому ДАБІ України прийняла рішення анулювати дозвіл на виконання будівельних робіт. Цей дозвіл підприємець Ігор Бартків, що веде самовільне будівництво на центральній площі Золочева, отримав у 2009 році.

Попри це рішення Держархбудінспекції міський голова Золочева Ігор Гриньків продовжує голодувати. Він чекає, поки суд не відбере у забудовника земельну ділянку. Про це сказав у коментарі ZAXID.NET.

«Це маленька перемога. Але хочу сказати, що все буде завершене тоді, коли суд забере землю, поверне її громаді, і ми знесемо цей самобуд. 23 травня має відбутися засідання у цій справі, і якщо рішення суду не буде позитивним, я продовжу голодування», - заявив Ігор Гриньків.

За словами Гриньківа, за чотири дні голодування він схуд на 4 кг. Щодня його оглядають лікарі, які не зафіксували поки суттєвого погіршення здоров’я.

Безстрокове голодування у центрі Золочева Ігор Гриньків розпочав 14 травня. Він переніс свій робочий кабінет на вулицю і закликав мешканців приєднуватися до його акції проти самобуду. Щоденно мер Золочева разом з однодумцями стукає молотками по стінах будівлі.

Нагадаємо, що в 2016 році суддя Золочівського районного суду зобов’язав відділ архітектури та містобудування райдержадміністрації видати підприємцеві Ігорю Бартківу містобудівні умови і обмеження на будівництво споруди басейну поруч із кінотеатром. Відтоді на площі Вічевій розпочалися будівельні роботи.

Однак 22 березня 2018 року Львівський апеляційний суд скасував містобудівні умови і обмеження забудовнику. Міськрада Золочева звернулася до Вищої ради правосуддя стосовно перевірки рішень суддів, які дозволили будівництво на центральній площі міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
Головні новини Львова за 14 листопада
У ДТП на Рівненщині загинув український чемпіон світу з армреслінгу
У Львові відкрили Центр надання допомоги новонародженим
У віці 57 років помер начальник ГУ ДСНС Львівщини Сергій Дмитровський
На Львівщині житлові субсидії отримує понад 130 тис. домогосподарств
Бюджетні установи отримали право купувати електроенергію у різних постачальників
До Мукачева прибув тестовий поїзд з Будапешта
На території відпочинкового комплексу «Едем Резорт» загинув 26-річний будівельник
Двоє шахтарів ДП «Львіввугілля» оголосили безстрокове голодування
Кількість жертв ДТП з закарпатськими заробітчанами у Чехії зросла до п’яти