У четвер, 25 січня, у Львові екс-заступнику генпрокурора України Давиду Сакварелідзе вручили обвинувальний акт через прорив кордону разом із Міхеїлом Саакашвілі 10 вересня 2017 року. Йому інкримінують чотири статті Кримінального кодексу України. Далі справу розглядатиме суд.
Про вручення обвинувального акту Давид Сакварелідзе повідомив у своєму Facebook, додавши фото документу. «Вручення обвинувачення у Львові. Справа "совісті"», – написав Давид Сакварелідзе.
Обвинувальний акт вручили слідчі Львівського міського управління поліції. Сакварелідзе звинувачують у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 293 («Групове порушення громадського порядку»), ч. 2 ст. 332 («Незаконне переправлення осіб через державний кордон»), ч. 2 ст. 342 («Опір представникові влади, працівникові правоохоронного органу, члену громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовцеві») та ч. 1 ст. 343 («Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу»).
Нагадаємо, 10 вересня позбавлений громадянства України екс-голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі намагався незаконно потрапити на територію України. Спочатку він сів на поїзд Перемишль – Київ, але його зняли з поїзда. Тоді Саакашвілі з прихильниками поїхали на пункт пропуску «Шегині – Медика», який був закритий під приводом повідомлення про замінування. В результаті близько 20:00 прихильники політика, серед яких був і Давид Сакварелідзе, прорвали оточення і провели Саакашвілі на територію України.
14 вересня Давиду Сакварелідзе оголосили про підозру у прориві кордону. Однак зараз, як повідомила ZAXID.NET його адвокатка Валерія Коломієць, до обвинувачення додали ще однин епізод. «У повідомленні про підозру Давида Сакварелідзе звинувачували у правопорушеннях за трьома статтями Кримінального кодексу України. В обвинувальному акті йому додали ще втручання в діяльність працівника правоохоронного органу. Такого порушення йому раніше не приписували (ч.1 ст. 343), що фактично дублює опір працівникові правоохоронного органу», – сказала Валерія Коломієць.
Додамо також, що у прориві кордону із Саакашвілі звинуватили багатьох політиків, громадських активістів та журналістів. Більшості з них призначили штрафи у розмірі 3,4 тис. грн. На таку ж суму Мостиський райсуд оштрафував самого Саакашвілі. Згодом це рішення визнав законним Апеляційний суд Львівської області. Зараз Саакашвілі намагається отримати політичний притулок в Україні, однак в Державній міграційній службі йому вже двічі відмовили. Тбіліський міський суд визнав його винним у справі про вбивство банкіра Сандро Гиргвліані, засудивши його заочно до трьох років позбавлення волі. Тому генпрокуратура Грузії хоче, аби Саакашвілі екстрадували.