Давимука передав у дар бібліотеці свою колекцію екслібрисів на $100 тис.

КультураДарина Цвях, 6 листопада 20147050

Колишній начальник Львівського регіонального відділення Фонду держмайна Степан Давимука подарував національній науковій бібліотеці ім. Стефаника власну колекцію графіки – понад 9000 екслібрисів відомих українських та зарубіжних художників.

Частину цієї колекції уже виставили у виставковій залі бібліотеки. Оглянути експозицію можна до 24 листопада, повідомляють «Варіанти» з посиланням на прес-служба Львівської національної наукової бібліотеки України імені В. Стефаника.

Оціночна вартість усієї колекції екслібрисів становить близько 100 тис. доларів США.

За даними газети «Високий замок», 67-річний Степан Давимука не вперше жертвує історичні та мистецькі артефакти на користь держави – у 2007 році він придбав за власні кошти та передав бібліотеці ім. Стефаника архів родини професора Крип'якевича, а 2009 – архівні документи українського історика Мирона Кордуби, серед яких було 108 листів першого українського президента Михайла Грушевського.

У 1994-2005 роках Степан Давимука був начальником Львівського регіонального відділення Фонду держмайна України. У 1990-1991 роках Давимука очолював Львівський облвиконком (аналог ЛОДА), а пізніше був представником президента у Львівській області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук