Поліція викрила зловмисників, які організували схему штучного збільшення кількості виборців у Тернопільській, Житомирській та Одеській областях. Вони незаконно збирали персональні дані та вносили неправдиві відомості про зміну місця реєстрації до органу ведення реєстру. На таких виборчих адресах порушники реєстрували від 50 до 300 осіб. Про це у четвер, 22 жовтня, повідомила прес-служба поліції.
У Тернопільській області схему штучного приросту виборців організував декан одного із вищих навчальних закладів. Він платив студентам за зміну виборчої адреси, а перереєстрацію та подання заяв здійснював прямо в університеті. Поліція не повідомляє його ім’я, ні сум, які декан пропонував студентам, ні кількості студентів, яких таким чином вдалось спонукати до вчинення протиправних дій.
Як вдалося з’ясувати ZAXID.NET, йдеться про Володимира Міська – 39-річного декана історичного факультету Тернопільського національного педагогічно університет ім. В. Гнатюка. Він також є депутатом Тернопільської міської ради від «Європейської солідарності» та балотується туди знову.
Заяви про зміну реєстрації порушники подавали у паперовому та у цифровому вигляді, зокрема у Одеській області вони використовували цифрові підписи громадян, отриманні в шахрайських спосіб. А на Житомирщині персональні дані, необхідні для зміни реєстрації, просто купували.
Під час обшуків у фігурантів справи на території Тернопільської, Житомирської та Одеської областях поліція виявила документи, мобільні термінали та комп’ютерну техніку, з якої вносилися відомості у бази даних Державного реєстру виборців.
Поліція відкрила кримінальне провадження за статтею про фальсифікацію виборчих документів та надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців. Санкція статті передбачає позбавлення волі від трьох до п’яти років позбавлення волі.
Нагадаємо, місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня.
Оновлено. У коментарі тернопільському виданню «Терміново» Володимир Місько заперечив свою причетність до схеми штучного збільшення кількості виборців на дільниці, а також повідомив, що отримав повістку до поліції на 26 жовтня у цій справі як свідок.
«Очевидно відбулася якась провокація, там є студент історичного факультету, який, до речі, теж балотується на цих виборах як кандидат, але від іншої політичної сили. А якщо є студент факультету, то хто винуватий? Найзручніше – назвати винним декана, який ще й є депутатом місцевої ради, публічною особою, ба більше – представляє опозиційну партію», – відзначив Місько.
Ректор Тернопільського національного педагогічного університет ім. В. Гнатюка Богдан Буяк у коментарі цьому ж виданню заявив, що поліція не надавала йому офіційних документів щодо обшуків та вилучення техніки у навчальному закладі. За словами ректора, підозрюваний – студент університету, який бере участь у виборчому процесі.