Демонтовані пам’ятники можна розміщати в Пирогові, - Кириленко

КультураК.С., 19 травня 20151700

У зв’язку з набуттям чинності закону «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки», пам’ятники діячам партійних та репресивних органів СРСР мають бути демонтовані. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр – міністр культури В’ячеслав Кириленко.

Закон зобов’язує місцеві органи влади демонтувати пам’ятники особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій, особам, які займали керівні посади у комуністичній партії, вищих органах влади та управління СРСР, УРСР (УСРР), інших радянських республік (за винятком осіб, діяльність яких була значною мірою пов’язана з розвитком української науки та культури), працівникам радянських органів державної безпеки, подіям, пов’язаним з діяльністю комуністичної партії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, боротьбі проти учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті.

В’ячеслав Кириленко нагадав, що міністерство культури ініціювало створення Музею тоталітаризму. Над концепцією музею наразі працює робоча група з фахівців та представників громадських об’єднань.

«Ініціатива створити Музей тоталітаризму уже була обговорена в експертному колі та серед політичних однодумців – парламентарів, дисидентів та громадських діячів. Практична робота триває, але вже зараз є готовність показати один візуальних аспектів тієї епохи – численні пам’ятники радянських вождів, скинуті хвилею демократичного європейського протесту українців», - сказав Кириленко.

Він також зазначив, що Національний музей побуту і архітектури вже готовий надати території для розміщення пам’ятників Леніну та іншим радянським провідникам, які будуть демонтовані відповідно до закону.

Нагадаємо, що раніше Мінкульт пропонував розмістити музей тоталітаризму у Межигір'ї.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук