Депутати Львівської міськради не подолали вето міського голови, накладене на прийняту на попередньому засіданні ухвалу щодо будівництва житла на території Цитаделі. За подолання вето не проголосував жоден депутат при необхідних 42 голосах (при цьому у залі на момент голосування було ледь більше 30 депутатів, тобто навіть при бажанні вони не могли б подолати накладене мером вето). Таким чином ухвала вважається не прийнятою. Цікаво, що на попередньому засіданні за цю ж ухвалу голосували 46 депутатів з усіх фракцій, окрім УГП.
Йдеться про ініційовану депутатом від БПП Григорієм Козловським ухвалу «Про надання ТзОВ «Сучасне місто» земельної ділянки та дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок на вул. П. Грабовського, 11». Зараз на цій території розташована автостоянка, натомість забудовник планує звести на цій ділянці житло.
Після прийняття цієї ухвали мер Львова заявив, що на цій території не може бути житлового будинку. «Наскільки я розумію, є будівлі і є власник цих будівель. Просто один власник продав свої будівлі іншому. Жодних дозволів на жодні будівництва там ніхто не давав. Ніякого житла на цьому місці бути не може. Там, теоретично, можуть бути якісь приміщення, які матимуть суспільну потребу. І це лише якщо будуть погодження від усіх структур і ЮНЕСКО, але житла там не буде», – заявляв міський голова.
У зауваженнях мера до тексту ухвали вказується, що ця територія перебуває у межах історичного ареалу та озелененої території.
«Відповідно до моменту затвердження плану зонування території та/або детального плану території, немає правових підстав щодо передачі земельної ділянки на вул. П. Грабовського, 11 в оренду терміном на 10 років для обслуговування автостоянок. Земельна ділянка на вул. П. Грабовського, 11 (відповідно до представленого плану земельної ділянки) перебуває у межах озеленених територій загального користування та в межах історичного ареалу Львова, де не передбачено будівництво житла», – йдеться у зауваженнях до ухвали.
Додамо, на території Цитаделі в період Другої світової війни функціонував табір смерті для військовополонених «Шталаг-328». З огляду на це дозвіл депутатів на виготовлення проекту землеустрою на цю територію та наміри будувати тут житло викликало обурення серед активістів та користувачів соцмереж.