Депутати ЛМР погодили умови кредиту ЄБРР для будівництва сміттєпереробного заводу

У четвер, 19 квітня, депутати Львівської міськради погодили умови кредиту ЄБРР для реалізації проекту поводження з твердими побутовими відходами у Львові. Це рішення під час пленарного засідання підтримали 38 депутатів.

«Це проект ухвали, який є попереднім кроком при підписанні угоди на надання кредиту по будівництву заводу ТПВ», – сказала Ірина Кулинич, директорка департаменту економічного розвитку ЛМР.

Згідно з умовами кредиту, йдеться про 25 млн євро (20 млн євро кошти ЄБРР, 5 млн євро – Фонд чистих технологій). Ці кошти місто отримає у кредит на 13 років з пільговим періодом у 3 роки (до 2021 року). Схема погашення кредиту – 20 рівними піврічними платежами після пільгового періоду. Також ЛКП «Зелене місто» погодили залучення грантового співфінансування у розмірі 10 млн євро від Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля.

Кілька депутатів ЛМР виступили проти прийняття цього рішення, оскільки не розуміють на що саме будуть витрачені кошти. Йдеться про Тараса Чолія (Українська галицька партія), Ігоря Телішевського, Ігоря Зінкевича, Любомира Босаневича (УКРОП), Ірину Оршак (Народний контроль). Зокрема, вони не розуміють, як функціонуватиме майбутній сміттєпереробний завод, а також чи буде він екологічно безпечним.

Андрій Садовий запевнив, що проект, який фінансуватиме ЄБРР, буде екологічно безпечним. Він також запропонував керівнику ЛКП «Зелене місто» Вадиму Ноздрі детально розповісти депутатам про проект сміттєпереробного заводу та як він функціонуватиме.

«На превеликий жаль, я бачу ситуацію, коли певні люди подають неправдиву інформацію, що ми будемо робити спалення і ще якісь інші речі. Цього не буде. Щоб ви розуміли, самі очисні споруди у сьогоднішньому стані є в 10 разів більш небезпечними, ніж цей комплекс, що ми плануємо зробити. У тому ареалі цей комплекс буде чи не єдиним екологічно чистим об’єктом, який надзвичайно корисний для громади міста Львова», – сказав Андрій Садовий.

Нагадаємо, нещодавно виконавчий комітет Львівської міськради погодив містобудівні умови та обмеження для будівництва механіко-біологічного комплексу перевантаження та переробки сміття у Львові. Раніше ZAXID.NET детально описав як працюватиме майбутній сміттєпереробний завод, який зведуть на території Львова.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук