Депутати Львівської міськради вимагають від президента України, прем’єр-міністра, міністра закордонних справ та послів низки країн звернутися до Конгресу США та Європарламенту щодо недопущення будівництва Росією газопроводу «Північний потік-2» в обхід України. За відповідне звернення під час засідання сесії 17 травня проголосували 48 депутатів ЛМР.
«Росія розпочинає будівництво «Північного потоку-2», через який буде напряму постачати газ в Європу в обхід України. Цей проект Кремля має такий же рівень загрози, як і війна, яку Росія розв’язала проти України. Найбільшою загрозою є знищення української газотранспортної системи. Внаслідок цього Україна втратить своє стратегічне значення для Європи і залишиться сам-на-сам з Росією. Другою загрозою є російський контроль над Україною через знищення української газотранспортної системи. Росія отримає інструмент терору проти українців, особливо взимку. Замість розуміння цих глобальних загроз, ми чуємо лише заяви представників російського «Газпрому» та представників Німеччині та міфічні гарантії транзиту газу через Україну. Найгірше, що український уряд та президент також включилися в дискусію про гарантії», – йдеться у звернені міськради, яке озвучив депутат ЛМР від «Самопомочі» Андрій Шевців.
Відтак депутати ЛМР вимагають від Верховної Ради прийняти постанову-звернення до Конгресу США, Європарламенту та парламентарів країн Євросоюзу з проханням «зайняти жорстку позицію і зобов’язати уряди країн засудити спорудження газопроводу «Північний потік-2».
Додамо, що 17 травня міський голова Львова Андрій Садовий провів робочі зустрічі з послинею Великобританії Джудіт Гофф та главою представництва ЄС в Україні Хюгом Мінгареллі. Серед питань, які обговорювались під час зустрічі, була небезпека будівництва «Північного Потоку-2».
Нагадаємо, 27 березня стало відомо що Німеччина дала дозвіл на будівництво суперечливого газопроводу «Північний потік-2», який прокладатимуть на дні Балтійського моря. 5 квітня свій дозвіл на побудову газопроводу у винятковій економічній зоні надала Фінляндія.
Проект передбачає будівництво і роботу двох гілок газопроводу загальною потужністю 55 млрд м3 газу на рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини.
Противники проекту – зокрема Польща, країни Балтії та Данія – стверджують, що «Північний потік-2» збільшить залежність ЄС від російського «Газпрому», який вже постачає близько третини об’ємів газу в ЄС.