Депутати у Верховній Раді показали колегам документальну п'єсу

КультураК.С., 25 листопада 20153381
Депутати у Верховній Раді показали колегам документальну п'єсу
фото Twitter

Сьогодні, 25 листопада, під час засіданні Верховної Ради декілька народних депутатів показали своїм колегам документальну п'єсу «Сім». У сесійній залі під музику депутати прочитали сім жіночих історій, які  розповідають про боротьбу з дискримінацією, домашнім насильством, сексуальними знущаннями та порушенням прав жінок, як у власному житті, так і в суспільстві в цілому. 

Читання відбулись у рамках відзначення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію всіх форм насильства проти жінок. 

Серед депутатів, які взяли участь у театральному дійстві, були Мустафа Найєм, Ірина Подоляк, Борислав Береза, Остап Семерак, Ірина Луценко, а також акторка Наталія Сумська і правозахисниця з Криму Таміла Ташева.

«Сім» – документальна п’єса, яка складається з інтерв’ю семи активісток, що борються за права жінок по всьому світу. Саме їх історії життя та боротьби стали джерелом натхнення. Героїнями драми стали Фаріда Азізі (Афганістан), Інес Маккормак (Північна Ірландія), Марина Пісклакова-Паркер (Росія), Анабелла Де Леон (Гватемала), Мухтар Май (Пакистан), Му Сокуа (Камбоджа) та Хафсат Абіола (Нігерія).

Формат п’єси – це сценічні читання, які виконуються відомими людьми країни або місцевості, яка приймає «Сім». 

П’єса мандрувала світом, була показана понад 150 разів у 35 країнах. Зокрема читання «Сім» відбулися в Європарламенті у Брюселі, на базі НАТО (у виконанні генералів командування НАТО), а також у Нью-Йорку за участі оскароносної акторки Меріл Стріп, яка прочитала роль Інес Маккормак.

Авторками п’єси «Сім» є Пола Сізмар, Кетрін Філу, Гейл Крігел, Керол К. Мек, Рут Мергреф, Анна Дівір-Сміт та С’юзен Янковітц. 

У Києві читання відбувались 26 березня 2015 року. У них взяли участь актриса Ада Роговцева, співак Святослав Вакарчук, письменники Оксана Забужко та Сергій Жадан, журналіст та депутат ВР Мустафа Наєм, спікер ВР Оксана Сироїд, громадська активістка з Криму Таміла Ташева. 

У Львові такі читання відбудуться  7 грудня зі сцени філармонії Алім Алієм, громадський активіст, співзасновник ініціативи «Крим SOS»; Остап Дроздов, журналіст; Ярослав Нудик, соліст вокальної формації «Піккардійська терція»; Ірина Подоляк, депутатка Верховної Ради України; Наталка Сняданко, письменниця; Павло Табаков, співак, музикант, композитор; Соломія Чубай, вокалістка гурту «Джалапіта». 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук