Депутати збільшили фінансову підтримку державних шахт на ₴1 мільярд

ЕкономікаРоман Ганкевич, 8 грудня 20163842
Депутати збільшили фінансову підтримку державних шахт на ₴1 мільярд
фото iPress
Станом на 1 листопада 2016 року заборгованість по зарплаті у вугільній галузі становила ₴661,1 млн

Верховна Рада України прийняла в першому читанні законопроект, згідно з яким у державному бюджеті 2017 року фінансову підтримку державних вугільних шахт на покриття собівартості видобутку вугілля збільшено на ₴1 мільярд - до ₴1,25 мільярда. Про це повідомило агетство УНІАН.

Як зазначається, за ухвалення законопроекту №4744 «Про внесення змін до закону України «Про державний бюджет України на 2017 рік» у першому читанні проголосували 244 народних депутата при необхідному мінімумі в 226 голосів.

«Цей законопроект передбачає виділення 1 мільярда гривень, які, зокрема, дозволять врегулювати питання щодо зарплати шахтарів», - заявив автор документа народний депутат Михайло Бондар. Також депутат повідомив, що джерелом фінансування стануть невикористані гроші місцевих бюджетів тимчасово окупованих територій.

Між тим, представник Міністерства фінансів назвав запропоновані цим законопроектом витрати нереалістичними. Згідно з пояснювальною запискою до документа, виділені гроші підуть на покриття собівартості видобутого вугілля, у тому числі витрат на фонд оплати праці. Одержувачами цих грошей стануть державні вугледобувні підприємства.

Слід зазначити, що у проекті бюджету на 2017 рік Кабінет міністрів планує направити ₴1,8 мільярда на фінансування вугільної галузі України, а саме на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.

На початку червня міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик заявив про необхідність повернути державні дотації для покриття високої собівартості видобутку вугілля на державних вугільних підприємствах.

У держбюджеті на поточний рік кошти на дотації державним шахтам не передбачалися. Однак 31 березня парламент перенаправив ₴250 мільйонів на дотації держшахтам у статті бюджету «Реструктуризація вугільних підприємств» (загальна сума ₴350 мільйонів) , а ще ₴100 мільйонів – на будівництво шахти №10 «Нововолинська».

За даними Міненерговугілля, станом на 1 листопада 2016 року заборгованість по зарплаті у вугільній галузі становила ₴661,1 мільйона.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук