Держава має дотувати квоти для україномовних пісень, - лідер гурту «Антитіла»

КультураДарина Цвях, 20 червня 20162620
Держава має дотувати квоти для україномовних пісень, - лідер гурту «Антитіла»
Тарас Тополя

Держава має створити такі умови, щоб радіостанціям було вигідно крутити український продукт. Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив лідер і вокаліст гурту «Антитіла» Тарас Тополя.

Тополя підтримує квоти для пісень державною мовою в радіоефірах, але у такому форматі, щоб це було вигідно всім гравцям ринку - музикантам, медіа, організаторам. Він вважає, що державі та ТРК необхідно знаходити консенсус.

«Однозначно, держава повинна захищати україномовний музичний продукт. І однозначно - український музичний продукт давно вже якісний, а не другосортний, як деякі до сих пір вважають. Але подивіться, як збідніли державні радіокомпанії!», - підкреслив Тополя.

За його словами, приватні радіостанції і телеканали починають нав'язувати свої правила гри, і треба з цим рахуватися.

«Адже за понад 20 років ти палець об палець не вдарив, щоб розвивати державні медіаструктури на противагу. А власники приватних медіа вдарили і систематично робили все, щоб розвиватися і мати прибуток. Вони вкладали у свої радіостанції багато часу і коштів, і, звичайно, вони протистоятимуть тому, хто намагатиметься зверху, грубо, як рубанком, вказувати їм, що робити завтра. Вони мають своє бачення власного ефіру», - переконаний Тополя.

«Коли радіостанція зрозуміє, що вона може абсолютно нормально, без "підводного каміння", монетизувати український ефір і це буде вигідно, то все запрацює само собою, без квот і заборон. А якщо держава хоче у відсотках зазначити якісь квоти, хай дотує: є у вас 12% українського продукту в ефірі у прайм-тайм — отримаєте дотацію 12% від вашого річного доходу. Ви побачите — тоді не те що 35%, усі 50, а то й 70% контенту будуть україномовними», - вважає Тополя.

Нагадаємо, Верховна Рада внесла зміни в закон «Про телебачення і радіомовлення». Закон зобов'язує радіостанції транслювати державною мовою не менше 35% від загального обсягу пісень протягом доби, в тому числі не менш 35% від обсягу пісень у кожному проміжку часу з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук