Держава втратила майже ₴18 млрд грн в неплатоспроможному «Дельта Банку»

ЕкономікаІрина Данилів, 3 квітня 20155770
Держава втратила майже ₴18 млрд грн в неплатоспроможному «Дельта Банку»
фото tenews

Обсяг коштів на рахунках державних компаній в «Дельта Банку», на момент визнання його неплатоспроможним, склав понад 8,4 млрд грн. Крім того, як повідомив голова Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін в інтерв’ю агентству «Укрінформ»,  Національний банк надав банку рефінансування обсягом у 9,3 млрд грн. Отже сумарно втрати бюджету в даному банку склали 17,7 млрд грн.

«Рефінансування від Нацбанку, яке отримав «Дельта Банк» склало  9,3 млрд грн. Кошти Державної  іпотечної установи тут становлять майже 3,5 млрд грн, державного «Укрексімбанку» - 1,6  млрд грн, «Ощадбанку» - 3,3 млрд грн., а також  гроші державних підприємств, що тут обслуговувались. Цифри дуже значні», - пояснив Костянтин Ворушилін.

Він також наголосив, що за первинними підрахунками Фонд повинен виплатити 16,7 млрд грн вкладникам банку.

Нагадаємо, НБУ визнав неплатоспроможним «Дельта Банк» з березня 2015 року. Головною причиною віднесення «Дельта Банку» до категорії неплатоспроможних стало невжиття власником банку «своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану банку та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України».

На сьогодні Фонд гарантування вкладів виступає за створення перехідного банку на базі «Дельта Банку», що мало б зменшити тиск на Фонд і зняти соціальну напруженість. На думку керівника Фонду , на сьогодні таким «перехідним банком» може стати лише державний «Ощадбанк».

За даними Insider, «Дельта банк», «Омега банк», «Кредитпромбанк»  належать Миколі Лагуну.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук