Державна служба праці почала штрафувати працівників компаній, які оформлені як ФОПи

Чимало найманих працівників в Україні замасковані під ФОПів, що дозволяє роботодавцям економити на податках

Служба Держпраці штрафує підприємства через ФОПів-працівників

Державна служба з питань праці оштрафувала низку фізичних осіб-підприємців (ФОП) та компаній, які порушували чинне законодавство про працю. Зокрема, ці підприємці насправді були працівниками, проте задля зменшення податкового навантаження, оформлювали свою співпрацю з компанією як ФОП.

Відповідні рішення Державної служби з питань праці та їхні оскарження з’явились у судовому реєстрі, інфомує Opendatabot.

Зокрема, в одному з рішень на фізичну особу-підприємця наклали штраф у розмірі 111 тис. грн. «Головним аргументом було те, що плата була погодинною, а характер праці був більше схожий на роботу найманого працівника», — повідомляє Opendatabot.

У ще одному випадку ФОП вдалося оскаржити штраф на 3,5 мільйони гривень, який Держпраці наклала за порушення законодавства про працю.

Як пише «Громадське», протягом 2019 року Державна служба праці планує провести 17 тисяч перевірок ФОПів щодо ймовірного маскування найманої праці.

Причиною того, що деякі компанії замість того, щоб наймати працівників, укладають з ними цивільно-правову угоду як з ФОП є те, що таким чином роботодавець зменшує свої податкові зобов’язання.

Зокрема, він може не платити 22% єдиного соціального внеску з фонду заробітної плати працівників. Крім цього, укладання таких угод позбавляє роботодавця низки обов’язків щодо соціальної підтримки працівників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук