Держкіно дозволило прокат російського серіалу під виглядом українського

КультураК.С., 24 червня 201516680
Держкіно дозволило прокат російського серіалу під виглядом українського

Група «1+1 медіа» розповсюдила заяву про те, що Держкіно видало прокатне посвідчення переробленому російському серіалу «Слід» під виглядом нового українського серіалу. За словами генерального директора «1+1 медіа» Олександра Ткаченка «Слід» отримає прокатне посвідчення та нову назву -  «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань». «Це у телефонній розмові підтвердив голова Державного агентства з питань кіно Пилип Іллєнко», - йдеться у заяві.

В оригіналі служба, про яку йдеться в серіалі, називалась федеральною. Транслювався серіал в ефірі каналів медіа групи «Україна». Під новою назвою він може знову потрапити в ефір попри заборону показувати фільми, вироблені фізичними та юридичними особами РФ, а також стрічки, які пропагують діяльність російських силових органів.

«Той факт, що держустанова надала прокатне посвідчення серіалу, який вже багато років транслюється в Україні саме як російський продукт, і де російські силові структури – головні діючі особи, це не просто плювок убік нещодавно прийнятого закону, це похоронний дзвін над можливістю народження власної індустрії серіалів. Можливо, за формальними ознаками, російський серіал, «загорнутий» в українську назву, може відповідати  ще не довершеному закону, але по суті – це кричущий випадок подвійних стандартів, які застосовує керівництво Держкіно. Один раз ухваливши таке рішення, пан Іллєнко відкриває ящик Пандори, що перетворить на пусту фікцію його власні тези про необхідність розвивати українську індустрію кіно і серіалів», - прокоментував Олександр Ткаченко.

Фактично виникає небезпека, що замість створення нових українських серіалів деякі телеканали будуть намагатися отримувати дозвіл на показ в ефірі забороненого російського продукту, але вже під видом українського.

У відповідь на цю заяву перший заступник голови Державного агентства України з питань кіно Андрій Ящишин заявив, що агентство розбереться із ситуацією навколо видачі прокатного посвідчення серіалу «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань», який є переробленим російським серіалом «Слід». Про це він сказав на прес-конференції.

«Мене зненацька заскочили цією заявою... ТРК "Україна", напевно, отримала дозвіл на адаптацію цього серіалу в Росії і справді дотрималися формальних ознак. Ми маємо прикрі випадки з багатьма українськими каналами,які намагаються обрізати прикінцеві титри з роком виробництва проектів, щоб видати їх за ті, які було знято до 2014 року. Ми стикаємося з цим весь час. До цього конкретного випадку треба повернутися і розібратися у ньому. Ми точно так само налаштовані на те, щоб виробляти українське кіно й серіали і не було вовків в овечих шкурах», - цитує  Андрія Ящишина «Телекритика».

Він також повідомив, що планується змінити експертну комісію Держкіно з питань розповсюдження та демонстрування фільмів.

Додамо, що на своїй сторінці у Facebook спільнота «Бойкот українського кіно» повідомила про те, що на каналі «1+1» у показали російський фільм «Віолєтта с Атамановкі». «Російську символіку на російських ментах і вояках сором’язливі голодранці з «1+1» розмили. А написи «МЧС России» - навіть не потрудилися. В інтернеті пишуть, що прем’єра фільму відбулася 2014 року (різні сайти вказують різний рік виробництва фільму – ZAXID.NET). Тобто він потрапляє під заборону принаймні за двома параметрами», - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 4 червня, набув чинності закон, який мав би обмежити показ в Україні фільмів та серіалів про російські силові структури, а також показ фільмів і серіалів, знятих у РФ після 1 січня 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук