Дев’ять спартанців Реброва

Київське «Динамо» удев'ятьох мінімально поступилось французькому «Генгаму»

08:56, 20 лютого 2015

Перший офіційний матч київського клубу у новому році надовго запам’ятається шанувальникам «Динамо» - дві червоні картки під завісу першого тайму фактично не залишили шансів киянам втримати перевагу. Неоднозначні рішення арбітра матчу відправили «Динамо» на перерву у загрозливій меншості – поле покинули лідер киян Андрій Ярмоленко та марокканець Юнес Беланда.

Гостроти ситуації додавали дві вимушені заміни у складі столичного клубу – через пошкодження ще у першому таймі поле покинули Джермейн Ленс та Сергій Сидорчук. Опинившись у такій ситуації, головний наставник киян Сергій Ребров повинен був знайти потрібні слова, аби підтримати психологічний стан гравців, які грали свій перший офіційний матч у новому році, тим більще на виїзді ще й удев’ятьох.

«Генгам», який того вечора зібрав аншлаг на рідному стадіоні, зі звуком стартового свистка поступився ініціативою гостям. Динамівці впевнено контролювали м’яч і зовсім скоро повели в рахунку – Сидорчук зробив вдалий пас на Кравця, який переправив на Велозу, а вже останньому без проблем вдалося забити повз голкіпера у ворота «Генгама». На 19-ій хвилині рахунок матчу стає 1:0 на користь «Динамо».

Відсиджуючись попервах в обороні, французи почали відповідати на пресинг «Динамо» грубими фолами. І тактика подіяла вже під кінець першого тайму – спочатку червону за сумнівним рішенням арбітра отримав Андрій Ярмоленко, а через кілька хвилин за підкат з поля відправили Юнеса Беланду. На перерву кияни вирушили у кадровій меншості, однак із перевагою в рахунку. Завдання другого тайму було очевидним – вистояти, щоб не сталося.

Після таких втрат на полі захист «Динамо» міг посипатися значно раніше, однак до середини другого тайму кияни тримали свої ворота сухими. «Генгам» таки забив - на 72 і 75 хвилинах «Динамо» пропустило два голи. Французи, які впродовж усієї гри намагалися пробитись до воріт через навіси, таки добилися свого, двічі забивши з удару головою – 2:1.

Після гри з емоційним посланням до вболівальників звернувся капітан «Динамо» Олександр Шовковський: «Зізнаюся, чесно, стримувати свої емоції не легко. Ми зіткнулися з такою ситуацією вперше! Дві вимушені заміни. Дві червоні картки. Майже півтора тайму грати дев'ятьох. Ми програли цей бій, але у нас є всі шанси виграти цю битву в цілому.

Дуже прошу зараз всіх вболівальників команди утриматися від емоційних висловлювань і допомогти нам виграти це протистояння в Києві. Нам потрібна чисельна перевага на нашому «Олімпійському». І ви будете цим дванадцятим гравцем. Разом ми переможемо! Одна Любов! Одна Команда!».

У свою чергу, наставник киян Сергій Ребров подякував своїм «спартанцям» за витримку: «Складно, звичайно. Потрібно подякувати хлопцям, які залишилися. Вони дійсно працювали за всю команду. Я їм усім подякував, адже те, що вони зробили в другому таймі, дорого коштує».

Матч-відповідь «Динамо» - «Генгам» відбудеться менш, ніж за тиждень, - 26 лютого на НСК «Олімпійський». І не варто сумніватись, після такої зустрічі кияни влаштують французам гарячий прийом.