Ймовірно, міру запобіжного заходу директорові культурно-мистецького центру «Супутник», якого звинувачують в отриманні хабара, суд визначатиме у вівторок, 10 квітня. За словами захисника підозрюваного Олега Мицика, вже є чимало людей, які готові стати на захист Олександра Агашкова.
Із четверга, 5 квітня, Олександ Агашков перебуває у лікарні швидкої допомоги. У зв’язку із загостренням виразки шлунку, чоловік на стаціонарному лікуванні. Поміж здачі аналізів директор мистецького центру «Супутник» отримав підозру в отриманні хабара. Проте справу його юрист уже називає абсурдною.
«Уже наперед сьогодні є очевидно, що це штучно змодельована ситуація, тобто провокація, як часто говорять, із метою викриття особи для штучного покращення власних показників боротьби з хабарництвом», – пояснює захисник підозрюваного Олег Мицик.
І хоч під варту чоловіка не взяли, все ж співробіники СБУ чатують біля його палати. Мовляв, така вказівка керівництва. Олександра Агашкова та його заступника у четвер, 5 квітня, затримали силовики, нібито за отримання 10 тис. грн хабара.
«Ці зловмисники хотіли отримати від підприємця 10 тис. гривень за надання йому в оренду приміщення без укладання відповідних угод, договорів і оперативники спецслужби затримали хабарників під час одержання неправомірної вигоди», – розповів речник СБУ Львівської області Олег Александров.
Заступник директора у справі тепер виступає у ролі свідка. Чоловік розповідає, що у «Супутник» декілька разів приходив хлопець, який хотів орендувати зал. Проте точно не називав, що саме там проводитиме і коли. А того дня після огляду залу зайшов у кабінет і поклав гроші.
«Він залишив кошти на столі і різко вийшов із кабінету. Секунди буквально пройшли, зайшов співробітник із «ксівою», попросив нас залишатися на місцях. Все», – пояснив заступник директора мистецького центру «Супутник» Михайло Севрук.
Цю справу керівництво «Супутника» пов’язує із конфліктом навколо кіоску, що розташований поряд. МАФ цілодобово і безкарно торгує алкоголем. Усі спроби міської ради та активістів припинити роботу кіоску результатів не дали. А у ніч із середи на четвер біля МАФу навіть засипали рів, який розкопали на початку лютого, аби дістатись до комунікацій, які треба було ремонтувати.
«Це не є МАФ, цього об’єкту немає у перспективній схемі. Він є виключений, але на нього, нібито, є документи щодо об’єкту нерухомості, хоча це також не є об’єктом нерухомості, оскільки він піднімався», – сказав заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко.
До слова, боротьба триває з 2014 року - за цей час культурний центр кілька разів судився з кіоском, а у лютому цього року МАФ намагались демонтувати.