Диригент Львівської опери звинуватив керівництво театру у блокуванні антирадянського проекту

Головні новини Львова 02.10Марічка Крижанівська, 2 жовтня 2015, 17:29 1670 1
дивіться також

У Львівському театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької – закулісні баталії. Диригент Мирон Юсипович публічно звинуватив керівництво театру у блокуванні антирадянського мистецького проекту, зокрема постановки опери Миколи Римського-Корсакова «Царева наречена».

Ще 6 років тому Мирон Юсипович поставив концертний варіант опери «Царева наречена». А тепер диригент вирішив створити театральну версію, але перенести події сюжету із часів Івана Грозного у період терору Сталіна і Берії. Втім, за словами Мирона Юсиповича, керівництво театру заблокувало таку постановку.

«Наша дирекція боїться антиросійської теми. У кінці сезону минулого вже ніби все було узгоджено, тепер розпочався сезон, я приходжу, а наказ не підписано, хоча режисер і художник вже зі мною працюють над постановкою. Питаю: у чому справа? А мені відповідають: директор сказав, що це все не на часі. Я вважаю: повний абсурд, щоби сьогодні в тій ситуації,яка є в Україні, а ще й у демократичному Львові щось таке могло діятися в національному державному театрі», – обурився Мирон Юсипович.

«Артисти не проти такого антитоталітарного прочитання цієї опери. Ми маємо сусіда «чудового», він завжди буде тримати нас на вістрі і нам треба тримати нашу молодь в тій пам'яті, щоби знали, хто такий Берія був і, звичайно, ця опера мала би своє місце», – висловив свою позицію соліст Львівської опери Юрій Трицецький.

Цю постановку зараз справді призупинено, але не через осучаснену версію, а через брак коштів, переконує головний диригент театру Михайло Дутчак. «Поки що постановка стоїть на місці через брак коштів, зокрема. Ми навіть маємо проблему із  «Наталкою Полтавкою». Робота йде режисерська з акторами, а робота по пошиттю костюмів і декорації просто не починалася, бо це серйозні кошти. І ми зараз думаємо, де їх знайти. Я зовсім не проти «Царевої нареченої». Хоче Мирон Юсипович, то хоче, головне, щоб це добре зробити. Говорити можна багато, зробити трошки важче», – прокоментував позицію керівництва театру Михайло Дутчак.

Мирон Юсипович стверджує, що дирекція не випускає на сцену і його концертний проект «Гармонія сфер», а також відмовилася ставити оперу Ваґнера «Лоенґрін», яку мали частково фінансувати німці.

«З боку львівської адміністрації – директора, головного диригента – не було задіяно апарат, не було писано листів, не було поїздки в Київ на переговори, нічого не було. Тому проект злетів», – сказав Мирон Юсипович.

«Насправді все впиралося в кошти і дуже великі. На жаль, вони не доїхали до України», – відповів на такі звинувачення Михайло Дутчак.

Позицію Тадея Едера, директора Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької журналістам не вдалося почути, бо він у відпустці. 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук