«Дивує, що таких випадків у нас дуже багато»

У Львові будують житловий будинок із фальшивими документами

16:15, 2 липня 2014

У Львові по вул. Личаківській, 259 будують житловий будинок за підробленими документами. Про це у середу, 2 липня, під час брифінгу заявив директор департаменту містобудування Львівської міської ради Андрій Павлів.

«Окрім того, що це будівництво ведеться невідомо ким і невідомо як, воно здійснюється на підставі підроблених документів, які ми знайшли випадково, коли звернулися в інстанції, які погоджували технічні умови для будівництва. Ми запитали їх, на якій підставі вони дали дозвільні документи на будівництво. Вони ж здивувалися і відповіли, що у забудовника є всі документи, підписані начальником департаменту містобудування Павлівим», – розповів Андрій Павлів.

Фото ZAXID.NET

За його словами, під час перевірки в міській раді з’ясували, що в базі даних таких рішень немає і не було. Чиновник зазначив, що у поданих забудовником псевдодокументах було використано такі абревіатури та букви, які не є характерними для шифрування тих чи інших елементів.

Фото ZAXID.NET

Будівництво семиповерхового будинку на 28 квартир по вул. Личаківській, 259 почалося влітку 2013 року, а здати будівлю планують у грудні цього року. У паспорті будівництва зазначено, що проектувальником виступає львівська компанія ТОВ «Ретро Проект», а генпідрядником є будівельна компанія ТОВ «РОМБ», що зареєстрована в місті Дрогобичі. Водночас на сайті будівельної компанії такого об’єкту як будинок по вул. Личаківській, 259 у місті Львові немає.

ZAXID.NET намагався взяти коментар у забудовників, однак ні в офісі будівельної компанії, ні у замовника телефонну слухавку не підняли, лінії були постійно занятими.

Фото ZAXID.NET

Раніше на місці майже зведеної новобудови знаходився одноповерховий будинок. Як розповів начальник управління природних ресурсів та регулювання земельних відносин ЛМР Михайло Бокало, у 90-х роках земельна ділянка була приватизована під забудову індивідуального житлового будинку, а в 2006 році її перепродали. «Тобто згідно з документами на землю, багатоповерхового будинку тут не має бути, а саме будівництво є незаконним», – додав чиновник.

Проте окрім проблем із документами в забудовника згодом може виникнути проблема й з передачею квартир в експлуатацію, адже в цьому мікрорайоні Львова немає ані водогону, ані каналізації. Також на ділянці немає місця ні для парковки, ні для дитячого майданчика.

Фото ZAXID.NET

Заступник голови Личаківської районної адміністрації міста Львова Галина Глядяк розповіла, що до райадміністрації ані письмових, ані усних звернень чи скарг на будівництво не було.

«Забудовники мали декларацію про початок робіт, а це основний документ, який подається до інспекції архбудконтролю. Ми отримали вже копію цього документу», – додала Гладяк.

Вона додала, що коли буде підтверджено неправдивість документів, будівництво зупинять, і кожна інстанція на своєму рівні повинна буде вирішити, як бути далі. Санкції, які можуть накласти контролюючі органи на забудовника – Державна архітектурно-будівельна інспекція України та Державне управління природокористуванням та природоохороною в Україні – це штраф.

Андрій Павлів зазначив, що це непоодинокий випадок будівництва у Львові за підробленими документами. «Мене дивує ситуація, що таких випадків у Львові є дуже багато. При цьому процес будівництва контролюється державними органами і всі документи мали б перевірятись. Тільки за останній тиждень ми виявили три об’єкти, які не мають жодних дозволів і працюють за сфальшованими документами», – сказав він.

Зараз у департаменті містобудування кажуть, що звернулись у міліцію з проханням перевірити факт незаконного будівництва та фальшування документів. Сам же Павлів зауважив, що особисто він втручатись в ситуацію відповідно до закону не може, адже не має на це права.