<

Для Давосу Україна є частиною європейського простору, - експерт

Економіка30 січня 201111782

Дискусія щодо Європи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі включає в себе і Україну, бо для учасників форуму Україна є частиною європейського простору, вважає директор докторської школи НаУКМА Михайло Винницький.

"З точки зору Заходу, європейського обивателя, академіка чи бізнесмена, Україна вже є в Європі. На нас не дивляться, як на окремого суб’єкта, ми є частиною Європи. На нас не дивляться, як на частину Росії", - зазначив Михайло Винницький під час бізнес-дискусії "Давос 2011: погляд з України", що відбулася 29 січня.

Водночас Михайло Винницький сказав, що наразі Україна ще має занадто низькі економічні показники, аби бути вагомим суб’єктом у Давосі. Але це ж саме, за його словами, можна сказати, наприклад, і про Угорщину.

Окрім того, науковець наголосив, що приналежність України до європейського простору накладає на неї певні обмеження. "Ми є частиною західної швидкості, як би ми не хотіли переключитися на азіатську швидкість (економічного розвитку – ред.)", - зазначив він.

Відтак, на думку Винницького, майбутнє України – не у промисловості та товарах, а у сфері послуг та інновацій, тобто в речах нематеріальних. Також Михайло Винницький висловив думку, що на сьогодні головним економічним ресурсом України є "підприємливість" українців, яка іноді буває паразитарною, але дає поштовх для розвитку.

Як інформував ZAXID.NET , в ході бізнес-дискусії "Давос 2011: погляд з України", організованої Edinburgh Business School та експертною компанією pro.mova, колишній міністр фінансів України Віктор Пинзеник висловив переконання, що Україні не варто чекати від Давосу конкретних результатів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук