Львівщину пропонують поділити на сім районів

Укрупнення районів має стати наступним етапом адміністративно-територіальної реформи

ЕкономікаКатерина Родак, 24 лютого 20191594616

У Львівській області планують змінити адміністративний поділ, який передбачає створення семи районів замість існуючих 20-ти. Перелік перспективних районів уже обговорюють у Львівській ОДА та обласній раді. Зокрема, депутат Львівської облради Михайло Задорожний опублікував мапу та список пропонованого адмінподілу області.

Зазначимо, що опублікований Задорожним план нового адміністративного поділу є лише пропозицією, до якої ще будуть вносити зміни. Його напрацьовували Інституту регіонального розвитку і Центр політико-правових реформ за підтримки ЄС.

Реформу адміністративного поділу Львівщини планують впроваджувати після створення усіх ОТГ в області. Пропонований адміністративний поділ обговорять і затвердять на місцевих рівнях.

Згідно із новим адміністративним поділом, в області має з’явитися Львівський район (1872 км2) – до нього увійдуть місто Львів, Пустомитівський район, частина Жовківського району (Дублянська, Жовківська та Куликівська ОТГ), а також частина Кам’янка-Бузького району (Жовтанецька і Новояворичівська ОТГ).

Найбільшим районом пропонують зробити Стрийський район загальної площею 3660 км2. До нього мають увійти міста Стрий, Новий Розділ, Моршин, Сколівський, Стрийський, Миколаївський та майже увесь Жидачівський район (крім Ходорівської ОТГ).

Ще одним доволі великим районом має стати Золочівський район (3440 км2), у який можуть увійти нинішні Золочівський, Бродівський, Перемишлянський, Буський район та частина Жидачівського району (Ходорівська ОТГ).

У Самбірський район (3255 км2) пропонують включити три райони: Самбірський (крім Рудківської ОТГ), Старосамбірський та Турківський, а також місто Самбір.

Проект нового адміністративного поділу Львівщини (фото Михайла Задорожного)

Новий адмінподіл районів передбачає створення Червоноградського району (2995 км2), куди увійдуть місто Червоноград, Сокальський, частина Кам’янка-Бузького (крім Жовтанецької і Новояворичівсьої ОТГ) та частина Жовківського (крім Дублянської, Жовківської та Куликівської ОТГ) районів.

Окрім того, пропонується створити Новояворівський район (3247 км2), у який включать Яворівський, Городоцький, Мостиський райони та частину Самбірського району (Рудківська ОТГ).

Найменшим районом Львівщини пропонують зробити Дрогобицький район (1297 км2), куди увійдуть міста Дрогобич, Борислав і Трускавець, а також уся територія нинішнього Дрогобицького району.

Михайло Задорожний відмовився коментувати ZAXID.NET оприлюднений ним план нового адміністративного поділу Львівщини. Він заявив, що цей план розробило громадське середовище (не уточнивши, про кого саме йде мова) і він опублікував його для обговорення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук