На збитковому підприємстві ПрАТ «Шахта «Надія» відновлять вуглевидобування для погашення заборгованості із заробітної плати та розрахунків за електроенергію. Влітку 2020 року працівники шахти оголосили підземний страйк та перекривали дороги з вимогою виплатити заборговану зарплату, яка тоді становила 51 млн грн.
Кошти від виробничої діяльності підприємства спрямують на виплату боргів, які зараз складають 36 млн грн, повідомили у Міністерстві енергетики. Таке рішення прийняли у понеділок, 8 лютого, під час наради за участі місцевої, обласної влади, керівництва підприємства та заступника профільного міністра Максима Немчинова.
«Наразі триває робота над законопроектом щодо внесення змін до державного бюджету на 2021 рік з метою погашення зазначеної заборгованості. Також частина коштів від виробничої діяльності підприємства буде спрямована на виплату боргів. План здійснення таких виплат від шахти очікується вже найближчим часом», — вказано у повідомленні.
Підприємство має домовитися з «Львівобленерго» про відновлення електропостачання для перевірки стану підземної частини шахти «Надія» та відновлення видобутку вугілля. Зазначимо, борг шахти перед «Львівобенерго» становить 13,6 млн грн.
Також у міністерстві додали, що у держбюджеті на 2021 рік передбачено стовідсоткове фінансування підготовки шахти до ліквідації. У ЛОДА уточнили, що у програмі «Заходи з ліквідації неперспективних вугледобувних підприємств» для ліквідації ПрАТ «Шахта «Надія» у 2021 році передбачили 107 млн грн.
Нагадаємо, у грудні 2020 року заступник міністра розвитку громад та територій України Іван Лукеря під час візиту на шахту «Надія» запропонував перетворити збиткове підприємство на перший в Україні музей промисловості. За попередніми планами, у 2021 році Мінрегіон проведе техніко-економічне обґрунтування трансформації шахти.
Шахта «Надія» працює у м. Соснівка. Влітку 2020 року її працівники оголосили підземний протест та перекривали міжнародну трасу Львів – Рава-Руська через велику заборгованість із зарплати. Фінансовий аудит ПрАТ «Шахта «Надія» виявив численні порушення у діяльності попереднього керівництва підприємства, що призвели до збитків і заборгованості. Міністерство передало матеріали аудиту у Генпрокуратуру і Службу безпеки України для розслідування. З червня 2020 року в.о. директора шахти є Ігор Пиляй. Попереднього директора затримали на хабарі.