Для врегулювання війни на Донбасі розробили новий мирний план

Росія поки що ігнорує новий мирний план і заявляє, що «вперше чує про нього»

12:49, 10 березня 2021

В рамках «нормандського формату» Україна, Німеччина і Франція розробили план мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це заявив глава офісу президента Андрій Єрмак, пише Deutsche Welle.

За словами Єрмака, мирний план наразі складається з так званих «кластерів», які, в разі узгодження, можуть стати основою для дорожньої карти щодо встановленням миру на Донбасі, повернення і реінтеграції окупованих територій і проведенням там місцевих виборів.

Він сподівається, що за тиждень-два цей план буде предметом обговорення під час відеоконференції в «нормандському форматі».

«...План мирного врегулювання, запропонований Німеччиною і Францією, доопрацьований Україною. У випадку, якщо Росія сьогодні задекларує свою готовність щодо припинення війни ... то це відповідатиме всім критеріям. Чекаємо позицію з боку Росії», – заявив Єрмак.

Також, на думку Єрмака, місія ОБСЄ має розширити свій мандат і посилити контроль за режимом припинення вогню на Донбасі.

Водночас, заступник міністра закордонних справ РФ Андрій Руденко заявив, що вперше чує про існування плану, який розробила Франція, Німеччина та Україна.

«Який мирний план? Ми не знаємо нічого про мирний план, який запропонувала Франція і Німеччина. Вперше чую», - сказав він.

Також Руденко заявив, що зустріч лідерів Нормандської четвірки наразі не опрацьовується.

Що відбувається на Донбасі

У лютому Україна надала ОБСЄ докази того, що збройні формування РФ проводять обладнання нових і переобладнання своїх старих позицій на окупованому Донбасі.

Того ж місяця Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні зафіксувала скороченя бойовиками відстані з позиціями сил ООС.

Ще 3 березня окупаційна влада «ДНР» заявила про вихід з перемир'я на Донбасі. Командири дозволили бойовикам відкривати «попереджувальний» вогонь по позиціях Збройних сил України.

Облаштування бойовиками нових позицій супроводжувалось постійними обстрілами позицій ЗСУ і втратами серед українських військових.

Весь цей час президент Володимир Зеленський заявляв, що окупанти на Донбасі не зацікавлені у дотриманні режиму припинення вогню, але українські військові не дадуть його зірвати.

Хоча голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук заявив, що домовлятися з Росією щодо врегулювання ситуації на Донбасі практично неможливо і наразі немає перспектив щодо просування в переговорному процесі. Він пов'язав загострення на Донбасі із санкціями проти Медведчука.