До 100-річчя заньківчан до Львова на гастролі приїхав київський театр ім. Івана Франка

Кияни привезли вистави «Три товариші» і «Річард ІІІ»

КультураМарічка Крижанівська, 1 грудня 2017, 15:25 663 0

У складі трупи київського театру приїхав міністр культури. Найперше Євген Нищук пообіцяв театру заньківчан: кошти на ремонт і технічні потреби виділятимуть і надалі.

«Ми будемо продовжувати цю роботу і в наступні роки, вона не обмежується тим, що от відгриміло сторіччя і ми десь уже закинемо ідею продовження робіт, будемо допомагати у капітальних видатках на повноцінне функціонування театру», ‒ повідомив Євген Нищук.

Міністр перебуває у Львові і в іпостасі актора, вийшов на сцену у головній ролі у виставі «Три товариші».

Цю постановку театр Франка здійснив рік тому, бо надто вже на часі тема повернення до життя чоловіків, які пережили війну, не важливо, йдеться про Першу світову, як у творі, чи нинішню на Донбасі.

«Головна проблематика це якраз покоління, яке повернулося з війни, яке мало якісь ідеали, які зруйновані через кризу, через воєнне минуле. Коли це співпало і для нас війна стала не чимось порожнім, то звичайно, виник Ремарк», ‒ розповідає режисер-постановник Юрій Одинокий.

Виставу по-особливому внутрішньо пережила театральна трупа. Її ставили саме тоді, коли у Євгена Нищука, як і у його героя Роберта, померла дружина, а в режисера-постановника ‒ мама. Демонструючи «Трьох товаришів» для львів'ян, кияни згадували і свого колишнього керманича, нашого земляка Богдана Ступку.

«Я пам'ятаю, коли Богдан Ступка привозив нас сюди, до Львова, на гастролі, він дуже хвилювався, навіть більше, ніж ми. Постійно прибігав до нас в гримерку і казав: дивіться, говоріть гарно, щоб вас було чути, бо це надзвичайне місто і дуже для мене відповідальне. То ми так само і нині, для нас ці гастролі дуже такі трепетні», ‒ зізналася виконавиця ролі Патриції Анжеліка Савченко.

У п'ятницю, 1 грудня, гастролери ще зіграють виставу «Річард ІІІ». А далі, до 100-річчя заньківчан до Львова приїдуть театри із сусідніх країн.

«Я надзвичайно вдячний керівникам театрів і нашим українським, а також Польському театру імені Арнольда Шифмана із Варшави, а також театру імені Янки Купали з Білорусі, а також Вільнюському національному театру, які погодилися протягом цього сотого сезону приїхати до нас», ‒ розповів директор заньківчан Андрій Мацяк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук