До 2020 року Україна планує запустити виробництво ядерного палива для своїх АЕС

ЕкономікаАндрій Стець, 14 листопада 20162800
Рівненська АЕС

Україна має намір до 2020 року запустити виробництво ядерного палива і ТВЕЛів (тепловиділяючих елементів, які містять це паливо) для того, аби українські АЕС користувалися паливом власного виробництва.

Про це йдеться в Концепції розвитку атомно-промислового комплексу до 2020 року, яка була раніше прийнята на засіданні Кабміну, пише УНІАН.

До 2020 року планується провести 630 штук ТВЕЛів, які будуть містити українське ядерне паливо. Для досягнення цієї мети необхідно збільшити виробництво уранового концентрату, створити виробництво цирконієвого прокату і самих ТВЕЛів.

Загальний обсяг фінансування створення виробництва цирконієвих сплавів і матеріалів, а також кінцевої продукції – ядерного палива - оцінюється в 1,1 млрд грн.

«Для створення виробництва ядерного палива необхідно: придбати технології та обладнання, побудувати завод з виготовлення тепловидільних збірок; розробити та узгодити із споживачем ядерного палива – держкомпанією «Енергоатом» план заходів щодо використання ядерного палива українського виробництва на АЕС», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 18 серпня «Енергоатом» уклав угоду про постачання збагаченого урану з міжнародною компанією URENCO.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук