У понеділок, 26 листопада, в Україні стартувала третя хвиля укладання договорів медичними закладами, що надають первинну медичну допомогу, з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). З січня 2019 року дохід медзакладів «первинки» залежатиме виключно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями цього закладу, бо медичної субвенції з держбюджету вже не буде. Більше того, медзаклади, які не укладуть такого договору, не мають права підписувати декларації з пацієнтами, повідомляє НСЗУ.
Заяви на укладання договору, як повідомляє НСЗУ, можна подавати до 20 грудня. Медзакладам виділили достатньо часу, аби вони встигли подати всі документи та виправити помилки і неточності, якщо такі будуть.
Якщо раніше договори укладали за умови, що в реформу заходять всі заклади одного регіону одночасно, то тепер кожний медичний заклад, що надає первинну медичну допомогу, може самостійно подати заяву і розраховувати на укладення договору з НСЗУ.
«У бюджеті на наступний рік медична субвенція для первинної медичної допомоги не передбачена. Отже, єдиним варіантом отримання державних коштів у 2019 році буде договір з НСЗУ. Більше того, медичні заклади, які не матимуть договору з Національною службою здоров`я, не зможуть укладати декларації з пацієнтами. Отже, всі медичні заклади первинної допомоги повинні укласти договір з НСЗУ та перейти на нову модель фінансування», - каже голова НСЗУ Олег Петренко.
Станом на 27 листопада на Львівщині угоди з НСЗУ уклали і вже з жовтня фінансуються за новим принципом (за кількістю підписаних декларацій з пацієнтами) 38 медичних закладів, що надають первинну медичну допомогу: 29 комунальних неприбуткових медичних закладів, шість лікарів-ФОПів і три приватних медичних заклади. Але їм також треба заново укладати договори, бо ті, що вони підписали раніше, дійсні лише до 31 грудня 2018 року. Отже, до 20 грудня усі медзаклади Львівщини, що надають первинну медичну допомогу, мають укласти договір з НСЗУ.
Ті 38 медичних закладів Львівщини, які з жовтня 2018 року фінансувалися за новим принципом, залишилися у виграші. У сімейних лікарів, терапевтів, педіатрів суттєво зросли зарплати. Скажімо, зарплата сімейного лікаря у Львові, який підписав 1800-2000 декларацій, зросла до 13 тис. грн, а у Червонограді, де лікарі за новий принципом фінансуються вже з липня, зарплата зросла до 16 тис. грн.