До КПП «Краковець» приїхали автобуси з «тітушками», налаштованими проти Саакашвілі

17:32, 9 вересня 2017

На кордон з Польщею до КПП «Краковець» прибули автобуси з молодиками спортивної зовнішності, яких виявили активісти – прибічники екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі, який має прибути до КПП 10 вересня.

За повідомленням «Руху нових сил», до кордону прибули понад 100 авто з прихильниками Саакашвілі. Вони кілька годин чекали на прибуття поліції через «тітушок», щоб перевірити, чи не мають ті з собою незаконної зброї, оскільки деякі з молодиків поводилися агресивно, погрожували прихильникам Саакашвілі ножем, а на питання, чому вони на КПП заявляли, що приїхали «на екскурсію». За словами молодиків, вони приїхали з Харкова, Кременчуга, Києва.

Поліції, яка прибула на місце події, молоді люди заявили, що не мають документів, свої ім’я, вік та місце проживання називали усно. Деякі з них заявили, що їм 18 років, а приїхали вони, бо «проти Саакашвілі».

Разом з тим Давид Сакварелідзе, член РНС, який також перебуває на КПП «Краковець», заявив: жодної реакції з боку поліції немає.

«Нам також повідомили, що ще 6 автобусів стоять в селі Наконечне, є інформація про заплановані вночі провокації у нашому таборі», – написав він у Facebook. Крім того, на його сторінці є низка відео з місця подій.

Раніше Міхеіл Саакашвілі, який раніше за указом президента України втратив українське громадянство в час, коли перебував за кордоном, заявив, що має намір повернутися до України в неділю, 10 вересня, через контрольний пункт «Краковець» на кордоні з Польщею. Він і його прихильники стверджували, що влада нібито збирає сили, щоб не впустити його до України.

Серед опонентів влади України поширена думка, що оформлення втрати Саакашвілі громадянства України було незаконним. Низка політиків і політичних сил уже заявила, що збирає людей на «зустріч» колишнього президента Грузії в оголошені ним день і місце. Туди планують прибути й деякі народні депутати, що мають право недоторканності.

За повідомленнями, прикордонники, Служба безпеки України, інші силові і правоохоронні структури заявили, що заборон на в’їзд Міхеїла Саакашвілі не існує. Але в Генеральній прокуратурі України нагадували, що через те, що Саакашвілі в момент втрати громадянства України став особою без громадянства, для в’їзду на територію України йому, відповідно до українського законодавства, потрібна в’їзна віза.

Державна прикордонна служба України, зі свого боку, попереджала, що в разі спроби Саакашвілі в’їхати до України з його закордонним паспортом громадянина України, чинність якого скасована, прикордонники, відповідно до законодавства, вилучать цей паспорт і видворять його за межі України.

Останніми роками Міхеіл Саакашвілі, свого часу президент Грузії, жив в Україні, де набув українського громадянства і був призначений головою Одеської обласної державної адміністрації. Після відставки з цієї посади Саакашвілі став різко критикувати владу України і заявляв про свої плани скинути її.

Наприкінці липня стало відомо, що президент України Петро Порошенко указом затвердив втрату Міхеілом Саакашвілі громадянства України – за повідомленнями, через свідоме подання неправдивих відомостей при набутті українського громадянства. Сам Саакашвілі на той момент перебував за кордоном, у США, і перебуває за межами України досі, подорожуючи країнами Європи.