В АП підтвердили інформацію про позбавлення Саакашвілі українського громадянства

У прес-службі президента також пояснили, чому відповідного указу не публікуватимуть

Екс-президент Грузії та екс-голова Одеської обласної державної адміністрації Міхеїл Саакашвілі

В Адміністрації президента України підтвердили інформацію про позбавлення екс-президента Грузії, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації Міхеїла Саакашвілі українського громадянства. Однак відповідного указу не публікуватимуть. Про це в АП повідомили у відповідь на запит «Інтерфакс-Україна».

В АП також підтвердили, що припинення громадянства України Михеїла Саакашвілі зумовлене поданою ним недостовірною інформацією при його оформленні, як про це повідомляли ЗМІ.

«За поданням Державної міграційної служби, яка надала переконливі факти про подання недостовірної інформації при оформленні заяви, Комісія з питань громадянства при президентові України вирішила підтримати клопотання про припинення громадянства України Міхеїла Саакашвілі і рекомендувала президенту прийняти відповідне рішення», – повідомили в АП.

На основі цих рекомендацій глава держави Петро Порошенко і підписав відповідний указ, однак його не публікуватимуть.

«Відповідно до законодавства про захист персональних даних цей нормативний акт не підлягає публікації, оскільки містить конфіденційну інформацію, зокрема персональні дані», – пояснили в АП.

Нагадаємо, 26 липня у ЗМІ з'явилась інформація про те, що Михеїла Саакашвілі позбавили статусу громадянина України за недостовірні дані в анкеті при набутті цього статусу. Мовляв Саакашвілі приховав, що фігурує у кримільному провадженні у Грузії. Пізніше в Державній міграційній службі поширили повідомлення про те, що питання про позбавлення Саакашвілі прав громадянина України відправили на розгляд президента України Петра Порошенка, однак на сайті президента жодної інформації з цього приводу так і не з'явилось.

Сам Саакашвілі відреагував на цю інформацію, назвавши себе «простим українцем», який боротиметься за своє громадянство. Щодо даних у своїй анкеті Саакашвілі сказав, що не брехав, просто не визнає звинувачень «проросійської влади Грузії».

Зазначимо, що українське громадянство України Саакашвілі надав своїм указом саме Петро Порошенко наприкінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта його було призначено головою Одеської облдержадміністрації.

Саакашвілі пропрацював на цій посаді півтора року, після чого оголосив про відставку. Тоді ж Саакашвілі оголосив про створення власної партії, з якою піде до Ради про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У квітні Михеїл Саакашвілі скаржився, що його братові Давиду Саакашвілі скасували посвідку на проживання в Україні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук