До Львова привезли 10 оригіналів Тараса Шевченка і копії Франсіска де Гойї

КультураМарічка Крижанівська, 8 травня 2018, 18:08 932 0

У Львові відкрили виставку у Музеї барокової скульптури Іоана Георгія Пінзеля. Вона доступна для огляду до середини липня.

«Споріднені душі» ‒ це спільний проект Національного музею Тараса Шевченка у Києві та іспанського скульптора Карлоса Гарсія Лаоса. Цей митець запропонував поєднати разом Шевченка, Гойю і свої сучасні твори.

«Як поєднати Гойю і Шевченка через мої скульптури. Я зробив це завдяки позачасовій концепції. Такі поняття як самотність, радість чи материнство ‒ вічні, вони однакові для України й Іспанії були 300 років тому, є нині і будуть тисячі років після нас. Тому цей місток між трьома авторами є природній», ‒ розповідає скульптор Карлос Гарсія Лаос.

На виставці кожне поняття: сум, щастя, лицемірство ілюструють твором Гойї, Шевченка і поруч скульптурою Лаоса на ту ж тему.

Щодо Тараса Григоровича, то до нас привезли 10 оригіналів його картин зі збірки Національного музею Шевченка. Це графіка: офорти і сепія, поміж ними ‒ відомий автопортрет молодого Тараса зі свічкою, «Сліпа з донькою», «Шевченко серед товаришів», «Хлопчик з собакою в лісі». Художник створював їх від академічних років до останніх, перед смертю.

«Здебільшого Шевченко малював графіку, тому що живописних творів у нього в доробку всього-на-всього 28, а графіка дуже чутлива до зовнішнього середовища, тому ці роботи ми дуже-дуже оберігаємо і показуємо їх раз на три місяці», ‒ пояснює кураторка проекту та головна зберігачка фондів Національного музею Т. Шевченка Юлія Шиленко.

Тим часом графіка Гойї ‒ це копії, зроблені із оригіналів, якими володіє музей у Сарагосі.

«Спочатку була виставка із цим проектом в Києві, потім у Сарагосі, і виставка мала настільки великий і позитивний розголос в Іспанії, що зараз ми говоримо про те, що може на наступний рік будемо готувати виставку з оригіналами Гойї і оригіналами Шевченка в Мадриді і Барселоні», ‒ повідомив Дмитро Стус, генеральний директор Національного музею Т. Шевченка.

У Львівському музеї Пінзеля твори уже доступні для огляду, виставка триватиме до середини липня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук