До Львова з'їжджаються гастролери на міжнародний фестиваль оперного мистецтва

КультураМарічка Крижанівська, 13 листопада 2015, 19:23 743 0

Від неділі, 15 листопада, у Львові починається XV Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької.

Уже сьогодні, 13 листопада, в Дзеркальній залі Львівської опери з фондів Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької відкрили виставку раритетних фотографій та афіш з перших фестивалів, у 1980-1990-х роках.

Особливим експонатом є костюм Соломії Крушельницької. За фотографією львівські модельєри відтворили сукню співачки з опери «Лоенґрін» Ваґнера.

«Усе своє вбрання і сценічне, і концертне співачка зберігала в Італії, в будинку, де вона мешкала зі своїм чоловіком Чезаре Річоні. Коли Соломія Крушельницька приїхала сюди, усе залишилося в будинку і під час війни було або понищене, або осіло у приватних архівах. І ми вирішили, що в музеї має бути костюм артистки, якщо не оригінальний, то хоча б відтворений», – розповіла старший науковий працівник музею Соломії Крушельницької Мар'яна Зубеляк.

Історія львівського фестивалю оперного мистецтва сягає 1988-го року, у ті часи його задумав і заснував тодішній головний диригент театру Ігор Лацанич.

«Нелегко було створити фестиваль в Україні, тим більше, у Львові в ті часи. Але ініціатива й авторитет Ігоря Васильовича, його великий ентузіазм дозволили все ж таки оцей фестиваль започаткувати», – повідомила керівник літературно-драматургічного відділу театру Надія Труш.

Цьогоріч у пам’ять про засновника на фестивалі відзначать 80-річчя від Дня народження Ігоря Лацанича.

Відкриють імпрезу в неділю виставою «Мадам Баттерфляй» Пуччіні. Диригуватиме маестро з Дніпропетровської опери, народний артист України, Володимир Гаркуша.

«Те, що цей фестиваль у Львові є – це прекрасно. Був такий фестиваль «Золота корона» в Одесі, потім якось в Донець перевели, але вони так згасають і згасають, от 2-3 роки, а потім йдуть у небуття. А цьому фестивалю я пророкую вічне життя, скільки буде опера, стільки буде цей фестиваль», – зазначив Володимир Гаркуша.

Упродовж тижня у Львівській опері відбуватиметься 5 фестивальних вистав: «Мадам Баттерфляй» Джакомо Пуччіні, «Аїда» і «Травіата» Джузеппе Верді, «Кармен» Жоржа Бізе і балет «Повернення Баттерфляй» Мирослава Скорика.

На кожну виставу запрошено гастролерів з українських театрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук