До Рівного привезли півметрового Стрітенського янгола з бурштину

Культура14 лютого 20110

Напередодні свята Стрітення до міського Палацу бурштину у Рівному привезли новий експонат – янгола, який тримає в руках голубів. Півметрову фігуру встановили в головній залі музею.

Янгола зробили київські керамістки Надія та Олена Козаки. Бурштин для статуетки дала з власних запасів столична майстриня Галина Лемець, повідомляє Gazeta.ua.

Фігурка стоїть на постаменті у центрі зали. У її нижній частині на кераміці випалено біблейський сюжет – відзначення 40-го дня від народження Христа.

Різнокольорові рисунки на фігурі послідовно випалювали на кераміці при температурі 1020 градусів.

У піднятих руках янгол тримає голубів, які вирізані з цільних шматків бурштину. Німб та крила також зроблені з бурштину, що нанизаний на срібні дроти. Ромби з камінчиками у центрі символізують Боже око.

"Робота у нас з донькою зайняла майже місяць. Олена зробила ескіз, підбирала по розміру бурштин. Його видобувають з родовища Володимирець-Східний на Рівненщині. Скільки каменю сюди пішло - ми не рахували, - зазначила Надія Козак. – Разом з Галиною Лемець створюємо колекцію бурштинових янголів уже п’ятий рік. Точної їхньої кількості також не знаємо, бо янголів не рахують. Але сотня фігурок різних розмірів уже набереться".

Рівне – перше місто, яке побачило Стрітенського янгола. Він пробуде в Палаці Бурштину ще два тижні. Потім власниці покажуть його у інших містах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук